Zielone Przedszkole gra z WOŚP

262

Przedszkolaki, rodzice i kadra Zielonego Przedszkola dołączyła do 28. edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcję rozpoczęto już w piątek, 10 stycznia, kiedy to w przedszkolu przy ulicy Sportowej zorganizowano dzień otwarty pełen atrakcji dla małych i dużych. W tym dniu do dzieci dołączyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, by wspólnie bawić się i zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzedawano pyszne ciasto upieczone przez rodziców i podarowane na ten cel wyroby ceramiczne. Czas umilały zabawy przy muzyce, udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach plastycznych i konstrukcyjnych, a także niezwykle atrakcyjnych zajęciach sensoplastycznych z wykorzystaniem kolorowej i pachnącej masy plastycznej.

W sobotę, 11 stycznia, maluchy z grup „Dżungla” i „Kosmos” pod opieką swoich nauczycielek przyłączyły się do wspólnego pomagania i świętowania z lubińską Galerią Cuprum Arena, gdzie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Zaś w niedzielę, 12 stycznia, na przygotowanej przez Centrum Kultury Muza w Lubinie i 517 Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubinie aukcji charytatywnej finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzedano atrakcyjne przedmioty dekoracyjne przekazane przez Zielone Przedszkole: obraz wykonany metodą quillingu oraz drewniane chusteczniki i gipsowe serce zdobione metodą decoupage.

AUTOR i FOT. Edyta Smolińska-Hrebenyk