Zgłoś swój pomysł, zdobądź dofinansowanie, zrób wydarzenie

516

Jeszcze przez tydzień można zgłaszać własne pomysły na wydarzenie kulturalne. Najlepsze otrzymają dofinansowanie i zostaną zrealizowane na przełomie sierpnia i września. – To druga część projektu „Zrób(my) kulturę!”, myślę, że ta najfajniejsza – mówi Anna Adamus-Krawczyk z Centrum Działań Twórczych, które realizuje tę inicjatywę.

– Na naszej stronie internetowej mamy bardzo prosty regulamin i kartę pomysłu, więc jeśli ktoś marzy o jakimś wydarzeniu, brał udział, widział w innym mieście i chciałby coś zrobić dla siebie, dla swoich przyjaciół, jakieś bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne, to jak najbardziej to jest ten moment, żeby się do nas zgłosić – stwierdza Adamus-Krawczyk, dodając, że nie ma się czego bać, bo pracownicy CDT we wszystkim pomogą.

Wnioski można składać jeszcze przez tydzień, do 10 czerwca, wypełniając prostą kartę pomysłu (opis, budżet, harmonogram). Wszelkie informacje na temat naboru pomysłów znajdują się na stronie internetowej cdt.lubin.pl. W każdej chwili można zasięgnąć porady pracowników CDT.

– Można do nas przyjść, zadzwonić, napisać, obgadać ten pomysł (tel. 767 560 015, mail kontakt@cdt.lubin.pl). Pomożemy napisać. Przy naszym wsparciu można zrobić coś fajnego – podkreśla Adamus-Krawczyk.

Ponadto już jutro, 4 czerwca w CDT odbędą się konsultacje. W godzinach 12-20 można przyjść i porozmawiać. Warto z tego skorzystać.

Spośród zgłoszonych projektów wybranych i zrealizowanych zostanie od trzech do siedmiu pomysłów. Maksymalne dofinansowanie, jakie można zdobyć, to 7 tys. zł na jeden projekt.

Pomysły do realizacji wybrane zostaną wspólnie podczas spotkania, które odbędzie się 13 czerwca o godz. 17. Pomysłodawcy przedstawią wtedy swoje projekty i odbędzie się głosowanie. Na to spotkanie, by wziąć udział w głosowaniu, może przyjść każdy mieszkaniec.

Wybrane projekty zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku, między 23 sierpnia a 23 października.

Nabór pomysłów to druga część projektu „Zrób(my) kulturę!” realizowanego przez CDT. W pierwszej Centrum przeprowadziło ankietę wśród mieszkańców powiatu lubińskiego, pytając czego potrzebują, jeśli chodzi o ofertę kulturalną w mieście i powiecie. Wyniki opisane zostały w raporcie, który można przeczytać na stronie internetowej CDT.

Więcej o projekcie przeczytacie TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY