Zaległe spotkanie nie dało punktów

199

Mecz z „Góralami” mógł zakończyć się zdobyciem 3 punktów, a przynajmniej jednego. Takie były nadzieje kibiców, którzy jak sami zawodnicy, czuli niedosyt po remisie 2:2 ze Stalą Mielec. Niestety, nadzieje „Miedziowych” legł w gruzach, bo gospodarze nie dali im łatwego zadania. 2:1 to najmniejszy wymiar kary, bo gdyby „Górale” wykorzystali strzał z „wapna”, mogłoby być 3:1.

Z początku tempo spotkania nie było zbyt dynamiczne. Ożywienie na pewno przyniosła sytuacja z 12. minuty, kiedy to Lubomir Guldan nieprzepisowo wszedł nogami w Maksymiliana Sitkę. Sędzia wskazał „wapno”. Bramkę przestrzelił jednak Łukasz Sierpina. Jak mówi popularne porzekadło: Niewykorzystane sytuacje się mszczą, jednak tutaj dla Podbeskidzia tak nie było. Po wykorzystaniu stałego fragmentu gry, Mateusz Marzec zdobył bramkę na 1:0. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy. W 72. minucie Zagłębie skonstruowało znakomitą sytuację. Zaczęło się od szybkiego wejścia w pole karne Kacpra Chodyny. Chłodna głowa młodego pomocnika i szybkie oddanie piłki do Lorenco Simicia, a ten z kolei do Roka Sirka, który nie myli się i daje Zagłębiu remis. Chwilę po tej bramce na boisko za Marca wszedł Desley Ubbink. Holender w 74. minucie wykorzystał błąd własny Dominika Hładuna i ponownie dał prowadzenie Podbeskidziu. Gospodarze cieszyli się z 3 punktów, choć zdecydowanie więcej do powiedzenia na boisku mieli goście.