Zagrają w wielkim finale!

174

Za młodymi siatkarzami i siatkarkami Watahy Lubin drugi w tym sezonie oficjalny turniej Kinder Joy of moving w kategorii Single. W Brzegu Dolnym lubiński klub reprezentowało 57 dziewczynek oraz 32 chłopców. Wszyscy zaprezentowali wysoką formę.

W kategorii singli dziewcząt srebrny medal zdobyła Lena Suchowska, a tuż za podium uplasowała się Martyna Zakowicz (4. miejsce). Dobre starty odnotowały również: Lena Mrok (5. miejsce), Maja Kuzian (8. miejsce), Barbara Czernicka (10. miejsce), Hanna Sędzik (12. miejsce), Natalia Łukasiewicz (miejsca 13-16), Klara Łabowska, Hanna Korol (miejsca 17-20) i Zuzanna Stelmach (miejsca 25-30).

Z kolei wśród chłopców srebro zdobył Alan Golis, Kuba Tkaczuk był 4., Hubert Kuźniar – 5., Maksymilian Dzierżawski – 12., Hugo Pytka, Piotr Styczyński, Kacper Baran, Oliwier Kaczmarek (miejsca 17-24) oraz Aleksander Dobrygowski (miejsca 25-32).

Wszyscy to uczniowie Klasy Siatkarskie SP12 Lubin w Szkoła Podstawowa nr 12 im. Czesława Niemena w Lubinie.

Do wielkiego finału Dolnośląskiej Minisiatkówki, który odbędzie się 13 kwietnia także w Brzegu Dolnym, awans wywalczyli: Lena Suchowska, Lena Mrok, Martyna Zakowicz, Natalia Łukasiewicz, Hania Sędzik, Alan Golis, Hubert Kuźniar, Kuba Tkaczuk i Maksymilian Dzierżawski.

Pierwsza trójka uzyska awans do finałów Mistrzostw Polski Kinder Joy of moving w Katowicach.

– Jesteśmy dumni z postawy naszych wszystkich zawodników. Cieszymy się, że mamy tak liczną grupę młodych, perspektywicznych zawodników i zawodniczek. Nie możemy się doczekać kolejnych emocji i sukcesów! – komentuje Przemysław Napora, szkoleniowiec Watahy Lubin.

W niedzielę natomiast piątoklasiści z SP nr 12 rywalizowali w pierwszym wojewódzkim turnieju eliminacyjnym Kinder Joy of moving w kat. trójek rozgrywanym w Walimiu. Lubiński zespół w składzie: Adrian Kulczycki, Maksymilian Kuzian i Filip Osicki na 19 zgłoszonych drużyn zajęli wysokie 5. miejsce, wygrywając 7 spotkań i doznając jednej porażki z gospodarzami turnieju UKS Kinder Volleyball. O końcowym wyniku zdecydowały małe punkty, których tym razem zabrakło siatkarzom ze stolicy polskiej miedzi.

– Nasi podopieczni wkraczają w mocne granie i mają marzenie wywalczyć medal w województwie i uzyskać tym samym bilet na Mistrzostwa Polski do Katowic – dodaje trener.