Zagłębie zostaje w PGNiG Superlidze!

1725

W przyszłym sezonie zagramy w PGNiG Superlidze Mężczyzn! Po wygranej w Mielcu, dziś wygraliśmy w Lubinie. Zagłębie zostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Pierwszą bramkę w rewanżowym meczu rzucili wicemistrzowie Ligi Centralnej, ale kolejne trzy trafienia były autorstwa Miedziowych. Stal walczyła jeszcze przez chwilę, ale później oglądaliśmy fenomenalne zawody w wykonaniu Zagłębia. Znakomita obrona, kolejne interwencje Marcina Schodowskiego, skuteczne kontry – to sprawiło, że po kwadransie lubinianie prowadzili już 8:3. Mielczanie nie zamierzali składać jednak broni i walczyli dzielnie, w efekcie czego znów „złapali” kontakt. Przewaga gospodarzy wynosiła między 2 a 3 bramki, a do przerwy mieliśmy 13:10.

Drugą połowę lepiej zaczęli lubinianie, ale Stal znów nadrobiła straty. Podobnie jak w pierwszej, tak i w drugiej połowie prowadziło Zagłębie, które jednak cały czas czuło oddech rywali. Zaliczka z pierwszego spotkania w Mielcu sprawiało, że to Miedziowi byli w dużo lepszej sytuacji, ale ciągle musieli być skoncentrowani. Dwadzieścia minut przed końcem na tablicy wyników było już 20:15, co oznaczało praktycznie utrzymanie dla Zagłębia.  Pewna przewaga podopiecznych Tomasza Kozłowskiego i Sebastiana Gałacha utrzymywała się do końca meczu i Zagłębie po dwóch zwycięstwach zostało w najwyższej klasie rozgrywkowej!

MKS Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 31:24 (13:10)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz 3, Krupa 2 (1/1), Moryń 3, Hluszak 1, Michalak 1, Pietruszko, Hajnos, Bogacz 5, Drozdalski 3, Iskra 7, Bekisz 6.

Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 3, Nowak 3, Babicz 3, Kotliński 2, Graczyk 2, Wołyncew 2, Napierała 3 (2/2), Kaźmierczak 1, Smoliński 1 (0/1), Włoskiewicz 1 (1/1), Goliszewski 2, Osmoła 1 (0/1).