Zagłębie rozbite przez Wartę

369

W piątkowe popołudnie KGHM Zagłębie Lubin przegrało 4:0 z rywalem w walce o utrzymanie – Wartą Poznań. Bramki dla gości zdobywali: dwie Adam Zrelak, Frank Castañeda oraz Miguel Luis.

Spotkanie od samego początku zostało zdominowane przez graczy Warty Poznań. „Miedziowi” próbowali ataków, jednak żadnym nie zagrozili poważnie przyjezdnym. W 19. minucie szczęśliwie uderzona piłka przez Zrelaka trafiła do siatki zaskoczonego Bieszczada. Na straconego gola próbował odpowiedzieć strzałem Łukasz Łakomy, jednak to Warta chwilę później znów cieszyła się że zdobytej bramki po indywidualnej akcji Miguela Luisa. W 33. minucie wynik meczu podniósł ponownie strzałem głową Adam Zrelak.

Na drugą połowę Zagłębie wyszło z aż czterema nowymi zawodnikami na murawie jednak nie przyniosło to efektu. Warta nadal stwarzała zagrożenie pod bramką Bieszczada. W 64. minucie w kapitalnej sytuacji obok bramki uderzył Zrelak, a chwilę później przestrzelił Castañeda. W 82. minucie fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Jakub Żubrowski, a Frank Castañeda ustalił wynik meczu. Miedziowi tym samym zakończyli passę czterech spotkań bez porażki

W następnej kolejce podopieczni Piotra Stokowca zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.