Zagłębie pokonuje Wartę

365

KGHM Zagłębie Lubin wygrywa w dziewiątej kolejce PKO BP Ekstraklasy 1:0 z Wartą Poznań. Bramkę dla „Miedziowych” zdobył Tomasz Makowski.

Pierwsza połowa spotkania była pod dyktando Zagłębia Lubin, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykreować dogodnej sytuacji i ta część gry zakończyła się bezbarwnym remisem.

Od razu po zmianie stron trener Waldemar Fornalik zdecydował się zmienić Kacpra Chodynę na Mateusza Wdowiaka i mecz się ożywił. W 56. minucie sprzed pola karnego huknął Tomasz Makowski i Zagłębie objęło prowadzenie. Po stracie bramki Warta zaczęła intensywniej atakować, jednak na posterunku był Sokratis Dioudis. Miedziowi po tym spotkaniu wracają na podium Ekstraklasy.

W następnej kolejce lubinianie zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov – 7. Kacper Chodyna (46, 77. Mateusz Wdowiak), 6. Tomasz Makowski (80, 20. Marko Poletanović), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (80, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (73, 39. Damjan Bohar) – 18. Juan Muñoz (89, 11. Arkadiusz Woźniak).

Warta: 33. Jędrzej Grobelny – 2. Jakub Bartkowski (88, 28. Filip Borowski), 4. Dimítris Stavrópoulos (87, 14. Bogdan Țîru), 44. Dawid Szymonowicz, 34. Wiktor Pleśnierowicz, 22. Konrad Matuszewski – 7. Kajetan Szmyt, 16. Miguel Luís (76, 6. Maciej Żurawski), 21. Mateusz Kupczak (76, 8. Niilo Mäenpää), 77. Stefan Savić – 29. Dario Vizinger (87, 97. Wiktor Kamiński).