Zagłębie Lubin zdobyło mistrzostwo ME

23

Zagłębie zostało mistrzem Młodej Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu podopieczni Tomasza Bożyczki wygrali z Lechią Gdańsk 2:0. Gole zdobyli Martins Ekwueme i Szymon Skrzypczak (z karnego).

W 34 minucie Wojciech Kędziora główkował z sześciu metrów. Był bliski zdobycia gola, ale strzał obronił bramkarz Lechii.
Lubinianie doskonałą okazję mieli również w końcówce pierwszej połowy. Strzał z dystansu minął jednak minimalnie słupek.

W 63 minucie Martins Ekwueme zdobył gola uderzając z siedmiu metrów. Dwie doskonałe okazje zmarnował Skrzypczak. Najpierw po dośrodkowaniu Zagdańskiego, a później po podaniu Osmanagica. Bośniacki pomocnik zrobił świetną okazję indywidualną.

W 82 minucie za rękę w polu karnym jedenastkę podytkował arbiter. Karnego na gola zamienił Skrzypczak, czym przypieczętował mistrzowski tytuł.

Zagłębie: Łużny – Szuszkiewicz, Rojewski, Markowski, Śliwiński – Famulski (83 Bartków), Danielewicz (65 Zagdański), Skrzypczak, Osmanagic – Djokic (46 Ekwueme), Kędziora (90 Krysiak).