Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 1:1

17

Zagłębie Lubin zremisowało z Piastem Gliwice 1:1 (1:0) w pierwszym spotkaniu ligowym w nowym roku. Jedyną bramkę dla Zagłębia zdobył Łukasz Hanzel w 43 minucie. Dla rywali trafił Kamil Wilczek w 73 minucie.

W 16 minucie faul na Pawłowskim. Żółtą kartką ukarany został Maciej Michniewicz. Rzut wolny nie przyniósł jednak oczekiwanego efektu. Piłka po dośrodkowaniu Pawłowskiego trafiła prosto w ręce Kwapisza.
W 20 minucie akcja okazja dla Piasta. Olszar zagrywa do Paluchowskiego. Ten znalazł by się sam na sam z bramkarzem lubinian, gdyby nie dobra interwencja Costy Nhamoinesu.
W 24 minucie dośrodkowanie w pole karne Błąda. Mogło być groźnie, ale Micanski źle ustawił się do uderzenia głową.
W 25 minucie ostre wejście Ekwueme na Pietroniu na 20 metrze. Muszalik uderzał, ale trochę za wysoko, by strzelić gola.
W 27 minucie po podaniu z autu Grzegorza Bartczaka Traore wrzuca piłkę w głąb pola karnego, ale Micanski jej nie dosięga.
W 35 minucie strzał Pawłowskiego z 17 metrów. Broni Kwapisz.
W 43 minucie zamieszanie pod polem karnym. Piłka wylatuje przed pole karne i dopada do niej Łukasz Hanzel. Uderza bardzo ładnie i piłka ląduje w bramce. Zagłębie prowadzi 1:0!

W 47 minucie Adrian Błąd uderzał z 18 metrów. Z kłopotami strzał obronił Kwapisz.
W 49 minucie ręką w polu karnym zagrał obrońca Piasta, ale sędzia nakazał grać dalej.
W 57 minucie Mouhamadou Traore uderza z dystansu, ale bardzo dobrze broni Kwapisz i wychodzi na róg.
W 60 minucie ładne uderzenie dystansu Błąda, ale ponownie świetną interwencją wykazał się Kwapisz.
W 73 minucie podanie Olszara między obrońców do Kamila Wilczka, a ten mając przed sobą tylko Isailovica strzela bramkę. Piasy wyrównuje, jest 1:1.
W 88 minucie Pawłowski dośrodkowuje w pole karne. Traore trafia w słupek.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 1:1 (1:0)