Z Zabrza ze spuszczoną głową

16

Podopieczni Dariusza Bobrka nie zaliczą drugiego spotkania w Superlidze Mężczyzn do udanego. Lubinianie zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Górnika Zabrze. Gospodarze okazali się lepsi pokonując lubinian 34:26.

Potwierdziły się słowa Dariusza Bobrka, który przed spotkaniem 2. kolejki mówił, że zespół z Zabrza ma dobrych zawodników na wykończenie akcji. Faktycznie było kilku bombardierów, którzy dali do zrozumienia przyjezdnym, że meczu nie wygrają. Dobrze wypadli Michał Kubisztal i wspomniany przez miedziowego szkoleniowca Mariusz Jurasik. Do tej dwójki można jeszcze dopisać świeżo pozyskanego Bartłomieja Tomczaka i Roberta Orzechowskiego, który zanotował siedem celnych trafień. Zagłębie jednak nie zamierzało tak łatwo oddać punktów. Przez pierwszych piętnaście minut na tablicy wyników często był stan remisowy. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Górnik wygrywał z Lubinem 28:24 i wyraźnie tracił nieco animuszu do walki. Była więc teoretycznie szansa na choćby doprowadzenie do remisu i wywiezienie jednego punktu. Niestety dla ekipy Dariusza Bobrka, gospodarze szybko się otrząsnęli i ostatecznie pokonali Zagłębie 34:26.

Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin 34:26 (19:13)

Górnik: Suchowicz, Kornecki, Banisz – Kubisztal 1, Jurasik 1, Bushkou 3, Orzechowski 7, Niedospiał 1, Nat, Stodtko 4, Kuchczyński 6, Tomczak 4, Twardo 1, Kandora 5, Mogielnicki, Piątek 1.

Zagłębie: Dudek, Kubiszewski – Stankiewicz 2, Kużdeba, Szymyślik 4, Paluch 2, Bartczak 3, Gumiński 8, Rosiek 5, Przysiek 1, Starzyński 1.