Z Łodzi na tarczy

10

Na tarczy powrócili z Łodzi piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. W meczu 23. kolejki Orange Ekstraklasy lubinianie przegrali z ŁKS-em 1:2 (0:0).

Przed przerwą stojący w bramce ŁKS Machnowski nie był zmuszony do większego wysiłku. Więcej pracy miał po drugiej stronie boiska Aleksander Ptak. Bramkarz Zagłębia skutecznie w 17. minucie odbił piłkę po strzale Sebastiana Mili zza pola karnego. Dwadzieścia minut później popisał się fantastyczną interwencją, odbijając piłkę po główce Paulinho z pięciu metrów.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej sytuacji Ensara Arifovicia, który w 50. minucie przegrał pojedynek sam na sam z Ptakiem. W 53. minucie po raz pierwszy swoje umiejętności mógł zaprezentować Machnowski, który zdołał odbić piłkę po silnym uderzeniu Michała Golińskiego. Znakomicie interweniował również w 64. minucie po uderzeniu Michała Chałbińskiego. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał jednak Jovino, który stojąc trzy metry od lubińskiej bramki nieatakowany przez rywali zgubił piłkę. Brazylijczyk zrehabilitował się w 65. minucie. Po jego zagraniu w sytuacji sam na sam z Ptakiem znalazł się Robert Szczot. Pomocnik ŁKS nie zmarnował okazji i pokonał znakomicie spisującego się w sobotę bramkarza Zagłębia. W 80. minucie ŁKS zdobył drugiego gola. Mladen Kascelan zagrał do Mieczysława Sikory, który wyprzedził obrońców Zagłębia i podał piłkę do Łukasza Madeja, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki.  W doliczonym czasie gry honorową bramkę zdobyli piłkarze Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Stasiaka głową piłkę do siatki skierował Mateusz Bartczak.

ŁKS Łódź – KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Robert Szczot (65), 2:0 Łukasz Madej (80), 2:1 Mateusz Bartczak (90+2).
Żółta kartka: ŁKS Łódź: Tomasz Kłos.
Sędzia: Jacek Walczyński (Lublin). Widzów 5 000

ŁKS Łódź: Kostiantyn Machnowski – Paulinho Jose, Tomasz Kłos, Marcin Adamski, Arkadiusz Mysona – Łukasz Madej (89. Gabor Vayer), Sebastian Mila, Mladen Kascelan, Jovinio (73. Mieczysław Sikora), Robert Szczot – Ensar Arifović (86. Rafał Kujawa).

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Sreten Sretenović, Tiago Gomes – Szymon Pawłowski, Michał Goliński, Mateusz Bartczak, Robert Kolendowicz (70. Piotr Włodarczyk) – Dawid Plizga (78. Rui Miguel), Michał Chałbiński.