XXI Bike Maraton Świeradów-Zdrój 2021 – radość i łzy

210

Dwie grupy Sprint Ścinawa – Juniorska i Młodzików, miały wziąć udział w zawodach w komplecie. XXI Bike Maraton Świeradów-Zdrój 2021 miał pokazać walkę i ostrą „jazdę”. Na trasie FUN znowu było tłoczno, bo wystartowało 85 zawodników, w tym 26 kobiet.

Dla reprezentantów Sprintu zaczęło się mało optymistycznie. Dwóch zawodników: Maciej Kołodziej i Igor Gacura, z powodu niedyspozycji nie wzięło udziału w wyścigu. W okrojonym składzie, ale bojowo nastawieni, zawodnicy stanęli na linii startu. Kolarze mocno walczyli od samego początku. Po 11 km wyniki na międzyczasie były rewelacyjne.

Bartek Dziemieńczuk miał 1. czas w swojej kategorii i 3. w Open. Jazda fantastyczna. Andrzej Gunstuł tuż za nim.

Antoni Wilk i Maciej Bruna nakręceni rezultatem starszych kolegów, na zjazdach nadrabiali. Trasa trudna, suma przewyższeń – 563,44 m.

– Na metę wjeżdża Andrzej i zajmuje trzecie miejsce. Radość wśród naszych kibiców. Gdzie jest Bartek? Co się stało? Niestety pech na trasie i złapana guma na 15. km przekreśliła tym razem szanse na piękne zwycięstwo – podkreśla Grzegorz Sadza.

Młodzicy, Antoni Wilk i Maciej Bruna, drugą połowę trasy przejechali zdecydowanie szybciej i ostro finiszowali. Dzięki temu poprawili swoje pozycje. Wyścig ukończyło 82 zawodników.

Wyniki drużyn Sprintu Ścinawa:
Andrzej Gunstuł – 3 miejsce kat. JUNIOR / 10 miejsce OPEN / czas 01:02:17
Bartosz Dziemieńczuk – nie ukończył z powodu awarii
Antoni Wilk – 6 miejsce kat. MŁODZIK / 19 miejsce OPEN / czas 01:05:57
Maciej Bruna – 12 miejsce kat. MŁODZIK / 37 miejsce OPEN / czas 01:19:59

Szkółka Kolarska Ścinawa miała również swojego reprezentanta na wyścigu. Wojtek Dziemieńczuk aktywnie kibicował swojemu bratu.

Klasyfikacja Generalna
Andrzej Gunstuł – 2 miejsce w kat. JUNIOR
Bartosz Dziemieńczuk – 3 miejsce w kat. JUNIOR
Maciej Kołodziej – 6 miejsce w kat. JUNIOR
Igor Gacura – 8 miejsce w kat. JUNIOR
Antoni Wilk – 16 miejsce w kat. MŁODZIK.
Maciej Bruna – 20 miejsce w kat. MŁODZIK.

Statystyki XXI Bike Maraton Świeradów-Zdrój 2021
Długość trasy: 18 km
Średnia prędkość zwycięzcy: 19,25 km/h
Suma podejść – 8,32 km
Suma przewyższeń – 563,44 m
Najszybszy zawodnik ukończył ten dystans w czasie 00:55:07, a najwolniejszy w czasie 02:27:42.