Wyjątkowo upodobał sobie damskie zapachy

1984

Ze sklepowych półek znikały kolejne damskie zapachy. Policjanci szybko ustalili, że za ich kradzieżą stoi ten sam złodziej. 33-latek, który kradł perfumy z galerii handlowej, został już zatrzymany.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży mienia w sklepach w galerii handlowej.

– Łupem sprawcy padły przede wszystkim markowe perfumy o łącznej wartości prawie 5 tysięcy złotych – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany wchodził do sklepu i udając klienta, obserwował personel drogerii, a następnie wykorzystując ich chwilową nieuwagę, brał z półek markowe, drogie perfumy. Mężczyzna nie mając zamiaru płacić za towar i szybko oddalał się z miejsca przestępstwa – dodaje.

Kryminalni, w ramach pracy operacyjnej ustalili, że odpowiedzialnym za te kradzieże może być 33-letni lubinianin.

– Mężczyzna został zatrzymany na terenie Polkowic. W trakcie przesłuchania lubinianin przyznał się do zarzucanych mu czynów. Straty w wyniku jego przestępczej działalności oszacowano na kwotę prawie 5 tysięcy zł – dodaje asp. sztab. Serafin.

Mężczyzna był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu i jest znany lubińskim policjantom. Za kradzieże 33-latkowi grozi teraz kara do pięciu lat więzienia.