Wygrana z Piastem na zakończenie roku

23

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin udanie zakończyli obecny rok. W spotkaniu Lotto Ekstraklasy miedziowi pokonali zespół Piasta Gliwice 2:1 (1:1).

20161219-pa5_1452

Dla miedziowych był to mecz bardzo ważny z kilku względów. Lubinianie chcieli wygrać w ostatnim meczu w 2016 roku i zwyciężyć w końcu na własnym stadionie. Ostatnio Zagłębie cieszyło się z domowej wygranej 31 lipca, kiedy pokonało zespół z Niecieczy 2:0.

Lubinianie od początku spotkania dłużej utrzymywali się przy piłce i sprawiali lepsze wrażenie. Tak naprawdę goście w pierwszej połowie zagrozili miedziowym tylko raz i od razu skończyło się to bramką. Podopieczni Piotra Stokowca nie złożyli broni i w samej końcówce tej części spotkania doprowadzili do remisu. Arkadiusz Woźniak skutecznie wykonał rzut wolny z około 20 metrów i było 1:1.

Ten sam zawodnik dał miedziowym prowadzenie dziesięć minut po zmianie stron. Tym razem Woźniak wykorzystał dokładne dośrodkowanie Jakuba Tosika i zdobył bramkę na 2:1. Wynik nie uległ już zmianie, chociaż Piast robił wszystko, aby doprowadzić do remisu, a Zagłębie, aby zdobyć kolejnego gola.

KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:1 (1:1)
0:1 – Maciej Jankowski 23′
1:1 – Arkadiusz Woźniak 44′
2:1 – Arkadiusz Woźniak 55′

Składy:

Zagłębie: Polacek – Tosik, Guldan, Jach (66′ Madera), Todorovski – Ł.Piątek, Kubicki – Woźniak, Janoszka (90′ Papadopulos), Rakowski – Buksa (77′ Nespor).

Piast: Rusov – Sedlar (63′ Bukata), Pietrowski, Hebert – Mokwa (66′ Szeliga), Korun, Radosław Murawski, Moskwik – Badia, Jankowski, Masłowski (78′ Zivec).

Żółte kartki: Tosik, Rakowski, Woźniak, Todorovski (Zagłębie) oraz Hebert (Piast).

Sędzia: Bartosz Frankowski.