Wspaniałe koszykarskie widowisko

36

Inauguracja II ligi koszykówki mężczyzn w wykonaniu podopiecznych Szymona Pietraszka, to przede wszystkim pokaz wspaniałego zaangażowania, zgrania i solidnej walki o każdy metr na parkiecie. Niestety dla SMK, musieli oni uznać wyższość Rawii Rawicz.

Przez cztery kwarty spotkanie było grane na przewagi. Jeśli jeden z zespołów osiągał czteropunktowe prowadzenie, drugi za chwilę doprowadzał do remisu i odskakiwał na dwa punkty. Pod lubińskim koszem niezawodny w defensywie był Damian Dwornik. Kapitan Paweł Macowicz motywował zespół do walki i niejednokrotnie trafiał celnie za dwa punkty. Rozgrywający Miłosz Olejniczak wyprowadzał ataki bardzo ambitnie i w dogrywce doznał urazu, po którym musiał opuścić plac gry. Po czterech kwartach na tablicy wyników było 80:80. Sędziowie zarządzili wspomnianą dogrywkę. Lepsi minimalnie byli koszykarze Rawii, którzy wygrali 88:86.