Wracają do Lubina z pustymi rękoma

16

Zespół Pavla Hapala przegrał pojedynek 23. kolejki z Lechem Poznań. Miedziowi bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 5. minucie za sprawą Szymona Pawłowskiego. Jednak do przerwy gospodarze zdołali odrobić stratę, a nawet wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie Lech przypieczętował zwycięstwo trzecim golem, którego autorem był weteran polskich i zagranicznych boisk, Piotr Reiss.

W 5. minucie spotkania, Szymon Pawłowski znajdujący się przed polem karnym rywala, próbował podać do kolegów, którzy znajdowali się bliżej bramki Lecha. Nieoczekiwanie piłka przelobowała Jasmina Buricia i wpadła do siatki gospodarzy. Gol zaskoczył nawet samego autora. Zagłębie nie cieszyło się długo z prowadzenia. W 16. minucie niezbyt dobrze pilnowany Gergő Lovrencsics daje gospodarzom remis 1:1. Poznaniacy do przerwy zdobyli jeszcze jedną bramkę. Jej autorem był Kasper Hämäläinen. W drugiej połowie obie ekipy szukały szansy na kolejne celne trafienia. Miedziowi nie zdołali doprowadzić do choćby remisu, a na domiar złego w 87. minucie Piotr Reiss strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał Michała Gliwę.

Lech Poznań 3:1 KGHM Zagłębie Lubin

Gole: Gergő Lovrencsics 16, Kasper Hämäläinen 32, Piotr Reiss 87 – Szymon Pawłowski 5

Lech: 1. Jasmin Burić – 21. Kebba Ceesay, 35. Marcin Kamiński, 3. Ivan Đurđević, 20. Hubert Wołąkiewicz – 11. Gergő Lovrencsics, 6. Łukasz Trałka, 16. Rafał Murawski, 19. Kasper Hämäläinen (77, 9. Piotr Reiss), 14. Vojo Ubiparip (59, 32. Mateusz Możdżeń) – 18. Bartosz Ślusarski (60, 10. Łukasz Teodorczyk).

Zagłębie: 24. Michał Gliwa – 4. Paweł Widanow, 21. Bartosz Rymaniak (46, 3. Csaba Horváth), 33. Aleksandyr Tunczew, 14. Đorđe Čotra – 23. Szymon Pawłowski, 17. Adrian Rakowski (46, 25. Łukasz Hanzel), 7. Jiří Bílek, 31. Róbert Jež, 15. Adrian Błąd (74, 20. David Abwo) – 27. Michal Papadopulos.

żółte kartki: Możdżeń, Trałka, Đurđević – Bílek, Widanow.