Kilka centymetrów mniej wskazały dziś poranne pomiary na Odrze w Ścinawie oraz gminie Rudna. To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ oznacza, że fala przesuwa się dalej. Niestety w gorszej sytuacji są mieszkańcy Głogowa i okolic, którzy obawiają się powtórki z 1997 roku.
– W gminie Ścinawa podtopionych bądź zalanych mamy około 20 gospodarstw, zamknięte są też cztery ulice: Chobieńska, Wesoła, Łąkowa i 1 Maja oraz częściowo ulica Żołnierska – wylicza młodszy aspirant Patryk Zdanowski, oficer prasowy komendanta Państwowej Straż Pożarnej w Lubnie. – Wciąż nieprzejezdny jest też most nad Odrą – dodaje.
Według ostatnich pomiarów IMGW o godzinie 7.30 poziom Odry to 642 cm, a więc 8 cm mniej niż wczoraj. Woda zaczyna opadać, ważne aby jak najszybciej, ponieważ w innej sytuacji wały zaczną przesiąkać i dojdzie do kolejnych zalań i podtopień. To samo dotyczy gminy Rudna.
Fot. Marlena Bielecka/ Gmina Ścinawa i gmina Rudna
Radoszyce o zachodzie słońca/ Fot. Konrad Dąbkiewicz