Wiemy, kiedy otworzą rondo

10677

Ta wiadomość z pewnością ucieszy lubinian. Już dzisiaj w nocy otwarte zostanie nowo wybudowane rondo u zbiegu ulic Zielonogórskiej, Szkolnej i Spacerowej. Prace budowlane udało się zakończyć kilka miesięcy przed planowanym terminem. – Rondo znacząco poprawi warunki komunikacyjne tej części miasta – mówi prezydent Robert Raczyński. 

Ta inwestycja znacząco zmieniła układ komunikacyjny w Lubinie. Wyburzony został stary wiadukt, a w jego miejsce wybudowano rondo turbinowe. Przebudowano też odcinek ul. Spacerowej, tworząc nowe chodniki i ścieżki rowerowej. Łącznie to około 1 km.

W ramach tej inwestycji wybudowano i przebudowano kanalizację deszczową, oświetlenie drogowe, kanalizację sanitarną i wodociągową. Powstało również około 150 miejsc postojowych. Łączny koszt inwestycji to prawie 21 mln zł.

– Przebudowa układu komunikacyjnego to bardzo ważny element sprawnego funkcjonowania miasta. Zrealizowaliśmy tę inwestycję w rekordowym tempie. Zniknął wiadukt wybudowany w latach 70. W jego miejscu powstało rondo, które znacząco poprawia warunki komunikacyjne tej części miasta, która wcześniej była po prostu wykluczona – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński.

Według założeń inwestycja miała zostać zakończona w lipcu tego roku. Udało się to jednak zrobić kilka miesięcy przed terminem.

Oprócz nowego ronda, dziś w nocy otwarty dla ruchu zostanie również odcinek Spacerowej do skrzyżowania z Kusocińskiego.

Fot. BM