Weterani dali czadu. Strzelali aż się kurzyło

8

Bardzo dobrze zaprezentowali się strzelcy z lubińskiego LOK-u na XXI Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Weteranów, które odbyły się w dniach 17-19 czerwca w Pilźnie. Ogromny sukces zanotował Henryk Paczkowski, który w kategorii pistolet pneumatyczny 40 strzałów zwyciężył i został międzynarodowym Mistrzem Czech Weteranów.

Doskonale spisał się również reprezentujący w tych zawodach lubiński LOK Tadeusz Czerwieński, który w konkurencji karabin 3×20 strzałów zajął II miejsce. Pozostali zawodnicy, mimo że uzyskiwali wyniki w granicach swoich rekordów życiowych, plasowali się w połowie stawki.

W zawodach wystartowali zawodnicy z kilkunastu krajów Europy, liczący sobie powyżej 45 lat. Wśród startujących było wielu byłych (a nawet aktualnych) reprezentantów swoich krajów na zawodach najwyższej rangi z olimpiadami włącznie.

Reprezentant lubińskiej drużyny, Roman Zygman, był najstarszym zawodnikiem mistrzostw. Strzelec liczy sobie 86 lata, a wynik który osiągnął w konkurencji pistoletu pneumatycznego może nie rewelacyjny, to uwzględniając wiek startującego jest godny podziwu.

Zarząd Rejonowy LOK Lubin reprezentowali: Stanisław Paczkowski, Stanisław Jarek, Roland Starzyński, Tadeusz Czerwieński, Henryk Paczkowski, Roman Zygman i Jan Czerwieński.