Zostały ostatnie wolne miejsca dla uczniów, którzy chcieliby dołączyć do bezpłatnego kursu „Drony – nowoczesna edukacja technologiczna”. Zajęcia rozwijające kompetencje technologicznei inżynieryjne adresowane są do uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Finansowane przez Gminę Miejską Lubin warsztaty to nie tylko nauka pilotażu dronów.
– Uczestnicy poznają podstawy aerodynamiki, elektroniki oraz budowy bezzałogowych statków powietrznych. W programie znajdują się również elementy programowania, konfiguracji sprzętu oraz projektowania 3D – informuje Joanna Dziubek, rzecznik prasowy prezydenta miasta Lubina.
Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. 1 Maja 3A w Lubinie. Uczniowie pracują na profesjonalnym sprzęcie, w tym dronach szkoleniowych, symulatorach lotu i drukarkach 3D, realizując praktyczne projekty technologiczne.
Wolne miejsca dostępne są jeszcze w dwóch grupach:
• wtorek – godz. 16:00 – 18:00
• czwartek – godz. 15:30 – 17:30
Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zapisów dostępny jest na stronie internetowej Regionalnego Centrum Rozwoju i Edukacji, które organizuje warsztaty na zlecenie miasta.





