Wakacje w mieście – w Lubinie będzie się działo

1699

Już w piątek uczniowie zakończą rok szkolny i rozpoczną wakacje. Dla tych, którzy spędzą ten czas w Lubinie, przygotowano sporo atrakcji. Wielbiciele przyrody i twórczego spędzania czasu będą mogli wybrać się m.in. do zoo lub CDT, a lubiący aktywność fizyczną – na zajęcia RCS-u.

ZOO LUBIN

Lubińskie zoo stawia na sprawdzone rozwiązania. W lipcu i w sierpniu dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach przyrodniczo-plastycznych w ramach dwóch cyklów: Letni Szlak Badacza Przyrody oraz Wakacje w Zoo. Pierwszy z nich odbędzie się 11-15 lipca oraz 8-12 sierpnia, drugi – 25-29 lipca i 22-26 sierpnia. Udział w obu jest bezpłatny. Na Letni Szlak trzeba się wcześniej zapisać, dzwoniąc pod numer 734 170 991. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona.

13, 14 i 15 sierpnia w lubińskim zoo po raz kolejny odbędzie się Noc Dinozaurów. Wydarzenie to skierowane jest nie tylko do najmłodszych, ale i do dorosłych mieszkańców.

Ponadto zoo przez całe wakacje w każdą niedzielę lipca i sierpnia zaprasza mieszkańców na spacery z przewodnikiem, a 9 i 10 lipca oraz 20 i 21 sierpnia na Kiermasz Rozmaitości.

Po raz drugi szykuje się też Śniadanie na Trawie, ale już po zakończeniu wakacji – w pierwszą sobotę września.

Szczegóły na temat wszystkich wydarzeń organizowanych w zoo na bieżąco publikowane są na Facebooku TUTAJ.

MUZEUM HISTORYCZNE

Wakacyjną ofertę przygotowało też Muzeum Historyczne w Lubinie. Zarówno w Ratuszu, jak i w Parku Leśnym odbywać się będą warsztaty. Ponadto w wakacje dwa razy – 9 i 10 lipca oraz 13 i 14 sierpnia – w parku zagości Gród Słowiański jako plener rzemieślniczy.

W ramach cyklu Wakacje w Muzeum, którego zajęcia odbywać się będą w Ratuszu, dzieci poznają pracę muzealnika oraz zaangażują się w działania twórcze. Zajęcia zaplanowano na 4-8 lipca i 1-5 sierpnia, w godz. 10-13.

W Parku Leśnym do wyboru będą: „Wakacje w Parku Leśnym – Tydzień Artysty” (18-22 lipca i 22-26 sierpnia, godz. 10-13), „Wakacje z historią i duszą w Parku Leśnym – plener tradycji rzemieślniczych” (13-15 lipca, 8-10 i 29-30 sierpnia, godz. 10-13.30) oraz Akademia Śmiałych Odkrywców (14 i 21 lipca, 4 i 18 sierpnia, 8 i 22 września, godz. 16-17.30).

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, lecz na część z nich obowiązują zapisy. Szczegóły można znaleźć w załączniku poniżej.

Lato z Muzeum Historycznym w Lubinie_2022

CENTRUM KULTURY MUZA

Muza przygotowała na wakacje specjalne pokazy filmowe oraz spektakle dla młodszych widzów. W repertuarze kinowym zawsze będzie można znaleźć filmy dla dzieci.

Spektakle teatralne zaś zaplanowano na: 10 lipca („Bajkowy świat Smerfów” Prym Art), 24 lipca („Ananas” Teatr Uszyty z Krakowa), 31 lipca („Bajkomat” Teatru Gry i Ludzie z Katowic), 14 sierpnia („Magiczna fasola” Teatr Rozrywki Trójkąt Zielona Góra) i 28 sierpnia („Frania recykling, cztery żywioły i ekodancing” Teatru Katarynka). Przedstawienia zawsze odbywać się będą w niedziele o godz. 12 w plenerze w parku za Muzą. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

CENTRUM DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH

CDT zaprasza na Twórcze Wakacje. Półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat odbędą się w dwóch terminach: pierwszy turnus zaplanowano od 27 czerwca do 1 lipca, drugi – od 4 do 8 lipca.

Nie zabraknie warsztatów plastycznych, fotograficznych, ceramicznych, teatralnych, tanecznych i rekreacyjnych. Oprócz zajęć w pracowniach, uczestnicy wybiorą się na kręgielnię, do Parku Wrocławskiego oraz do Kina Helios na seanse filmowe.

Od lipca do września, CDT wspólnie z Fundacją „Kulturolubni”, zrealizuje aż trzy projekty: Kulturolubny Lubin, w ramach którego odbędą się warsztaty artystyczne, wydarzenie dla najnajów i rodziców oraz dwa klimatyczne, plenerowe koncerty, Pociągiem do Kultury – projekt obejmie warsztaty fotograficzne oraz kulturalną wycieczkę, a także Sztuka Ulicy, Sztuka na Ulice – będą to wakacyjne (na przełomie sierpnia i września) warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu street art oraz finał – otwarte warsztaty plenerowe „Strefa street art”.

Udział w tych projektach będzie bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń pojawiać się będą na stronie www.cdt.lubin.pl oraz www.facebook.com/CDTwLubinie

REGIONALNE CENTRUM SPORTOWE

Tradycyjnie już bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na wakacje przygotowało Regionalne Centrum Sportowe. Przez dwa miesiące będzie można między innymi zagrać w piłkę ręczną, nożną koszykówkę, powspinać się, postrzelać z broni pneumatycznej czy popływać w ramach Akcji Lato.

Wakacje z RCS rozpoczną się 4 lipca o godzinie nauką pływania i zabawą na basenie. W sumie od lipca do końca sierpnia RCS zaplanowało aż 27 bezpłatnych imprez w różnych dyscyplinach sportowych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z Lubina oraz okolic. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy po prostu przyjść na wybrane zajęcia.

Zupełną nowością będą biegi z przeszkodami „Fitarena Warrior”. W lipcu odbędzie się edycja przeznaczona dla dzieci w wieku 11-15 lat, a w sierpniu dla młodszych – w wieku od 7 do 10 lat.

Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie internetowej RCS rcslubin.pl.