Metraco Zagłębie wicemistrzem Polski! (LIVE)

62

Bezpośrednie starcie pomiędzy Vistalem Gdynia a Metraco Zagłębiem Lubin zadecydowało o tytule mistrza Polski w sezonie 2016/17! Gdynianki wygrały 24:22 i zdobyły złoto, wicemistrzem Polski zostały miedziowe!

7 min

2:2

Małgorzata Gapska powtrzymała pierwsza atak miedziowych. W odpowiedzi dobrze w obronie zagrały miedziowe. Pierwsza bramka padła w piątej minucie, za sprawą Jovany Milojević, chwilę później odpowiedziała Joanna Szarawaga. W szóstej minucie było 2:1 dla Vistalu, po trafieniu Katarzyny Janiszewskiej.

11 min

3:3

W dziesiątej minucie Vistal odzyskał prowadzenie, po bramce Joanny Kozłowskiej, ale chwilę później z karnego odpowiedziała Żana Marić.

12 min

4:4

13 min

Kara 2. min dla Joanny Szarawagi

15 min

5:3

16 min

6:5. 7:6 rzut wolny dla Zagłębia.

17 min

Błąd w obronie. Piłka dla Zagłębia.

18 min

7:6 czas dla Vistalu.

18 min

Kaja Załęczna trafia na 7:7.

21 min

8:8 bramka Żany Marić. 9:8 – z drugie linii trafia Joanna Kozłowska.

23 min

9:8 piłkę w obronie odzyskała Kaja Załęczna, ale lubinianki pogubiły się w ofensywie. W ataku Vistal.

25 min

Magdalena Stanulewicz i 10:8. Żana Marić trafia w poprzeczkę. W ataku Metraco Zagłębie. Czas dla miedziowych. Piłkę w ataku gubi Zagłębie. 10:8.

27 min

11:8. Rzut karny dla Metraco Zagłębia.

28 min

Żana Marić wykorzystuje rzut karny. Vistal gubi się w ataku. Przy piłce miedziowe. Błąd w ataku, szansa dla Vistalu.

29 min

Błąd Vistalu. Błąd Zagłębia. Przy piłce miejscowe. Bramka z koła Patrycji Kulwińskiej – 12:9.

30 min

Kara 2. min – Magdalena Stanulewicz. Broni Małgorzata Gapska. I ponownie „Ryba”. Rzut, ale nie ma bramki. Do przerwy 12:9.

PRZERWA

Przerwa w hali Gdynia Arena. Póki co optyczna przewaga leży po stronie Vistalu. Miedziowe zacięły się przy wyniku 8:8. Druga połowa zapowiada wielkie emocje. Metraco Zagłębie ma cztery bramki do odrobienia, jeśli chce myśleć o mistrzostwie Polski. Remis promuje Vistal. Za kilka minut druga połowa!

18:35

Rozgrzewka przed drugą połową…

18:36

Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

31 min

Zaczynamy drugą połowę. I znów Gapska! 12:9.

32 min

Kobylińska z karnego 13:9. Zagłębie gubi się w ataku. Piłka dla Vistalu. W obronie Jochymek. Strata piłki.

35 min

14:9

15:9

Vistal póki co kontroluje sytuację. Ale bramka Kai Załęcznej. Odpowiedź Gabrieli Urbaniak. 17:11.

40 min

18:12 Vistal odskakuje…

42 min Broni Gapska. 18:13.

45 min 19:15

48 min 19:16

50 min Trafia Kinga Grzyb i mamy 19:17. Dalej Zagłębie! Błąd Agnieszki Jochymek, a była szansa na kontaktową bramkę.

53 min – Trafia Patrycja Kulwińska, Mamy 22:18. I piłka dla Vistalu.

54 min – Czas dla Metraco Zagłębia.

55 min Kodrowiecka broni rzut Juliany Malty!

57 min 23:18. Kara 2. min dla zawodniczek obu drużyn. Vistal bliżej mistrzostwa…

57 min Trener Tetelewski wpuszcza zmienniczki.

58 min 23:19 – trafia Kinga Grzyb!

58 Monika Maliczkiewicz trafia do pustej bramki! 23:20

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 24:22 (12:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska , Kobylińska , Urbaniak , Stanulewicz , Zych , Kozłowska , Gutkowska , Lalewicz, Matieli , Szarawaga , Borysławska, Kulwińska .

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz , Wąż, Czyż – Załęczna, Grzyb, Semeniuk , Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik , Jochymek , Belmas, Malta, Milojević .

17:25

Początek spotkania w Gdyni zaplanowany jest na godzinę 17:45.

17:26

Obie drużyny na rozgrzewce.

17:28

Obie drużyny w bojowych nastrojach. Wygrany zgarnia wszystko, czyli mistrzostwo Polski!

17:30

Vistal i Metraco Zagłębie to dwie pierwsze drużyny w tabeli. Po 31. kolejce mają na swoim koncie 48 punktów.

Formuła rozgrywek, czyli podział na szóstki okazał się strzałem w dziesiątkę. Emocje w walce o medale trzymać będą do ostatniej kolejki. W Gdyni o mistrza zagra Vistal z Metraco Zagłębiem, w Elblągu Start z MKS-em Lublin o brąz.

Oczy lubińskich kibiców będą skierowane na Gdynie, gdzie zagrają dwie najlepsze drużyny sezonu. Jedna z nich zdobędzie złoty, druga srebrny medal. Vistalowi do pełni sukcesu wystarczy remis, gdyż ma leszy bilans bezpośrednich spotkań. W ligowych starciach podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały dwukrotnie, jeden raz w ostatnim starciu w Lubinie padł remis.

Oba zespoły los skojarzył również w PGNiG Pucharze Polski. W półfinale tych rozgrywek lepsze w dwumeczu okazały się miedziowe. Metraco Zagłębie Lubin co prawda przegrało wysoko pierwszy mecz w Gdyni 17:23, ale odrobiło straty z nawiązką, nie dając najmniejszych szans rywalkom. O wygranej 26:12 było głośno jeszcze długo – Moim marzeniem byłoby, żebyśmy zagrali tam mecz, podobny jak ten pucharowy u nas w Lubinie. Wyszłyśmy na parkiet teoretycznie bez szans na odrobienie strat, a okazało się, że to był mecz bez szans dla Gdyni. Vistal w trzech pozostałych pojedynkach z nami okazał się lepszy, ale teraz już nikt na to nie będzie patrzył. Zwycięzca zawiesi na szyjach medal z najcenniejszego kruszcu. To jest jeden mecz i wszystko jest możliwe. My jedziemy do Gdyni po to, żeby wygrać, bo tylko wygrana daje nam upragnione mistrzostwo – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Zarówno Vistal, jak i Zagłębie mają na swoim koncie po jednym mistrzowskim tytule. Miedziowe złoty medal zdobyły w 2011 roku, gdynianki z mistrza cieszyły się sezon później. Vistal ma na swoim koncie jeszcze trzy brązowe i jeden srebrny medal. Zagłębie ma na swoim koncie 9 tytułów wicemistrza Polski oraz cztery brązowe medale.

Od godziny 17:45 zapraszamy na tekstową relację LIVE prosto z Gdyni!