Uwaga, to nie jest telefon z urzędu!

4097

„Dzwonię z urzędu marszałkowskiego, realizujemy właśnie program „Dolnośląskie dba o zdrowie”, zapraszamy na spotkanie i darmowe badania” – informuje przemiły głos w słuchawce. – Uczulcie lubinian, by nie dali się nabrać. Tu nie chodzi o nasze zdrowie, ale o nasze pieniądze – apelują nasi Czytelnicy, jednocześnie informując o kolejnej formie oszustwa, na którą narażeni są szczególnie seniorzy.

Fot. Pixabay

O sprawie poinformował nas pan Piotr. – W ciągu kilku ostatnich dni mieszkańcy Lubina otrzymują telefon zachęcający do wzięcia udziału w akcji „Dolnośląskie dba o zdrowie”, która to ma umożliwić otrzymanie bezpłatnego pulsoksymetru. Grupą docelową naciągaczy są osoby w wieku od 40 do 80 lat, czyli takie, które można potencjalnie namówić na „niesamowite” produkty w bardzo zawyżonych cenach – opowiada mężczyzna.

Lubinianie raz słyszą, że akcję organizuje miasto Lubin, raz, że Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W obu przypadkach to oszustwo.

– Podobna akcja kilka miesięcy temu organizowana była na śląsku z hasłem „Śląskie dba o zdrowie”. Nasz urząd nie ma z nią nic wspólnego. Należy powiedzieć wprost, że jest to kolejna próba oszustwa seniorów, którzy troszcząc się o swoje zdrowie, są bardziej łatwowierni – informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

Osoby, które zadeklarują chęć udziału w akcji, otrzymują SMS-em zaproszenie na spotkanie. To ma się odbyć jutro, 13 października, o godzinie 14.30 w jednej z lubińskich restauracji.

– Proszę ostrzec Czytelników, szczególnie tych starszych i zaapelować o ostrożność – dodaje pan Piotr.