Z piekła do nieba. Zagłębie wygrywa na inaugurację!

1267

W pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin podejmowało na własnej murawie Ruch Chorzów. „Miedziowi” wygrali z rywalami 2:1. Bramkę samobójczą dla Ruchu zdobył Aleks Ławniczak, natomiast dla Zagłębia trafił Tomasz Makowski oraz Bartłomiej Kłudka. Mecz z trybun oglądało blisko 9 000 kibiców.

Przed spotkaniem uhonorowani pamiątkami zostali występujący od tego sezonu w zespole Chorzowa Filip Starzyński oraz Mateusz Bartolewski.

Od początku spotkania obie drużyny walczyły w środku pola nie zagrażając swoim bramkom. W 8. minucie z dystansu uderzył Damjan Bohar, a piłka obiła słupek gości. W 28. minucie po zamieszaniu w polu karnym bramkę samobójczą zanotował Aleks Ławniczak. Ten sam zawodnik chwilę później trafił do siatki Ruchu, jednak sędzia po weryfikacji anulował bramkę, ponieważ Kopacz przy zgrywaniu zagrał piłkę ręką.

Na drugą część meczu Waldemar Fornalik desygnował od początku Tomasza Pieńko, zmieniając Marka Mroza. W 65. minucie po ładnej akcji lubinian do siatki gości trafił Bohar, jednak po chwili znów sędzia anuluje bramkę Zagłębia. Tym razem VAR dopatrzył się pozycji spalonej. Do trzech razy sztuka. W 70 minucie do siatki trafia wprowadzony chwilę wcześniej Tomasz Makowski i wyrównuje stan spotkania. W 82. minucie po rzucie rożnym pięknie sprzed pola karnego uderzył Bartłomiej Kłudka i piłka znalazła się w siatce, następnie wypadła na murawę a dla pewności dobił Arek Woźniak. Jednak gol został zaliczony już po pierwszym strzale na konto Kłudki.

W następnej kolejce podopieczni Waldemara Fornalika zagrają w derbach ze Śląskiem we Wrocławiu.

23 lipca 2023, 17:30 – Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-1 Ruch Chorzów
Tomasz Makowski 71, Bartłomiej Kłudka 81 – Aleks Ławniczak 28 (s)

Zagłębie: 22. Szymon Weirauch – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek – 7. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović, 8. Damian Dąbrowski (66, 6. Tomasz Makowski), 17. Marek Mróz (46, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (79, 9. Tornike Gaprindaszwili) – 90. Dawid Kurminowski (80, 11. Arkadiusz Woźniak).

Ruch: 82. Jakub Bielecki – 26. Kacper Michalski, 25. Paweł Baranowski, 71. Remigiusz Szywacz, 21. Maciej Sadlok (72, 2. Konrad Kasolik) – 27. Wiktor Długosz (64, 19. Michał Feliks), 8. Patryk Sikora (86, 18. Dominik Steczyk), 6. Tomasz Swędrowski (64, 20. Szymon Szymański), 22. Filip Starzyński (72, 7. Juliusz Letniowski), 5. Tomasz Wójtowicz – 95. Daniel Szczepan.

żółte kartki: Dąbrowski – Sadlok, Szywacz, Baranowski.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 8763.