Uczą właściwych zachowań na drodze

58

Lubińscy policjanci prowadzą cykliczne spotkania w szkołach z dziećmi i uczą ich prawidłowych zachowań na drodze. Wszystko po ty, aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia i wrócić z nich do domu. Mundurowi edukują również uczniów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, podczas poruszania się po drodze.

Zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem dzieci i młodzieży, to bardzo ważne zadanie policjantów.

Dlatego też funkcjonariusze lubińskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przeprowadzają z dziećmi zajęcia, po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, na jakie zagrożenia mogą natrafić podczas drogi do i ze szkoły – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Funkcjonariusze pomagają w przygotowaniu uczniów, przede wszystkim klas I szkół podstawowych, do świadomego i bezpiecznego korzystania z dróg. Spotkania te są także odpowiednią okazją do przekazania uczniom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, tj. książeczek edukacyjnych bądź elementów odblaskowych – dodaje.

Aby zapobiec tragicznym często w skutkach zdarzeniom na drodze z udziałem dzieci, lubińscy policjanci apelują do wszystkich osób dorosłych, aby dawali najmłodszym prawidłowe wzorce, godne naśladowania. Dla dzieci zwykle rodzic jest największym autorytetem, dlatego też pokażmy im najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przez jezdnię przechodźmy tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Policja apeluje również do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przejeżdżając koło szkół i przedszkoli. Mundurowi przypominają też kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i stosowaniu się do znaków drogowych.

Źródło: KPP Lubin