Jesień w lubińskim Muzeum Historycznym upłynie pod znakiem między innymi serii warsztatów dla dzieci i dorosłych. Część zajęć już się rozpoczęła, kolejne dopiero przed nami.
Kreatywne spotkania bardzo przypadły do gustu mieszkańcom, dlatego w tym sezonie zespół muzeum kontynuuje popularne projekty. Są też i nowości.
Wystawa „Sześciu wspaniałych” z pracami m.in. Rembrandta i Pabla Picassa stała się kanwą dla muzealnych lekcji dla dzieci oraz dla starszych lubinian, interesujących się rękodziełem. W efekcie uczestniczki tegorocznej edycji Akademii Rzemiosła noszą już wykonane przez siebie torebki z filcu, inspirowane twórczością genialnych artystów.
– Te warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób, które pasjonują się tworzeniem dekoracyjnych przedmiotów, jak i dla tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w twórczości. W tym sezonie przewidziane są warsztaty z filcowania toreb, akwarelowego malarstwa oraz tworzenia mozaikowych kompozycji – zapowiada Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie.
Udział w spotkaniach Akademii Rzemiosła jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 728 936 276.
Aktualna wystawa w Galerii Pałacyk jest też punktem wyjścia do nowego cyklu zajęć pod nazwą „Weekend ze Sztuką”.
– Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać sylwetki wybitnych artystów, których dzieła obecnie można oglądać w galerii, a następnie stworzą własne prace w duchu kubizmu – w stylu charakterystycznym dla Pabla Picassa i Paula Klee. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, bez względu na doświadczenie artystyczne – liczy się przede wszystkim chęć tworzenia i radość z obcowania ze sztuką – zachęca Joanna Kulik.
Lubińscy seniorzy zapraszani są na spotkania w ramach cyklu „Dojrzale Wspaniali”. W tym roku czekają na nich cztery bloki tematyczne, prowadzone co drugi tydzień w ratuszu, Galerii Pałacyk i parku Leśnym:
- „Wciąż uczymy się siebie” – wykłady ukierunkowane na psychologię pozytywną i dbanie o dobrostan seniorów.
- „Weź się w ruch” – zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu.
- „Twórcze poruszenie” – warsztaty artystyczne i integracyjne.
- „Historycznie i lokalnie” – rozmowy o historii Lubina i okolicy, wycieczki po mieście i klub wspomnień.
Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem 731 123 222.
Uzupełnieniem tegorocznej oferty warsztatowej są bezpłatne warsztaty „Środa jest foto”. Te spotkania odbywają się w co drugą środę. Mogą w nich brać udział wszyscy dorośli interesujący się fotografią. Do udziału wystarczą dwie wolne godziny i aparat w smartfonie. Dodatkowym warunkiem udziału jest zapisanie się pod numerami telefonu 575 814 777 lub 731 862 777.
Kolejne spotkanie w tym cyklu zaplanowane jest na 30 października, w godzinach od 15.00 do 17.00. Jego tematem będzie architektura, krajobraz, jesień i fotografia sportowa, a miejscem – pumptrack przy ul. Konstytucji 3 Maja.
Szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się na profilu facebookowym Muzeum Lubin Warsztaty oraz na stronie internetowej Muzeum Historycznego w Lubinie (link TUTAJ).
Fot. Muzeum Historyczne w Lubinie