Twórcze zajęcia dla seniorów – ruszają zapisy

470

Stowarzyszenie Sport-Art oraz Muzeum Historyczne w Lubinie zapraszają seniorów powiatu lubińskiego do udziału w trzeciej edycji cyklu warsztatów rękodzieniczo-artystycznych „Jesienno-zimowe inspiracje dla seniora”.

Fot. ArtPunkt

W ramach projektu w Muzeum Historycznym odbędzie się 16 spotkań – cztery razy w miesiącu, od września do grudnia 2019. Podczas trwania trzeciej edycji projektu, uczestnicy warsztatów skorzystają z interdyscyplinarnej oferty różnorodnych aktywności, a wśród tegorocznych bloków tematycznych znajdą się: biżuteria tkana na krośnie (beading), cartonnage (kartonaż), tworzenie żywych obrazów, dekoracje ze skóry, mozaika szklana, łapacze snów oraz kompozycja bożonarodzeniowa.

Wspólne działania będą doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji, nabycia umiejętności z dziedzin rękodzieła, wyzwolenia kreatywności oraz pobudzenia twórczego potencjału. Udział w projekcie przyczyni się także do stymulowania kreatywności, rozwoju umiejętności oraz wykształcenia nawyku świadomej percepcji sztuki, ale przede wszystkim będzie to okazja do spędzenia miło czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Fot. Muzeum Historyczne w Lubinie

Podsumowaniem projektu będzie wspólny wernisaż oraz wystawa prezentująca wykonane prace otwartej publiczności.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak liczba uczestników zajęć jest ograniczona. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 728 936 276 lub 76 749 69 69.

Projekt dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Źródło Muzeum Historyczne w Lubinie