Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

246

Puchary, nagrody i dyplomy trafiły do rąk finalistów tegorocznej edycji ogólnopolskich turniejów „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. W zawodach, które były zorganizowane w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim, zmierzyli się ze sobą uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu lubińskiego. Zwycięstwo wywalczyli reprezentanci gospodarzy.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, odbył się po raz kolejny Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Od wielu lat turnieje te cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i wychowawców. Bardzo duży wkład w ich organizację ma Policja. Mundurowi pełnią między innymi funkcje sędziów konkurencji, opracowują tory przeszkód, a także testy z wiedzy o ruchu drogowym.

Turniej składał się z trzech części: teoretycznej, praktycznej i konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zawodów przystąpiło osiem drużyn.

Zawodnicy najpierw musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego, uczniowie rozwiązywali test obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków drogowych i zasad poruszania się na skrzyżowaniach. Następnie drużyny wykazywały swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze przeszkód i jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego pokonując przeszkody.

Na koniec turnieju, uczestnicy zmierzyli się z kolejnym zadaniem, które polegało na prawidłowym pokazaniu, jak należy pomóc osobie poszkodowanej i opatrzyć jej rany.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-14 lat.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, nagrody i dyplomy.

Celem turniejów BRD jest podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Lubin


POWIĄZANE ARTYKUŁY