Trzy złota, srebro i brąz dla taekwondzistów

249

Pięć medali wywalczyli zawodnicy Lubińskiej Akademii Taekwon-Do podczas Mistrzostw Kujaw w Taekwon-Do tradycyjnym, które rozegrano w sobotę w Toruniu. Zawody zostały zorganizowane przez Polską Federację Taekwon-Do w ramach cyklu Pucharu Polski. Do rywalizacji przystąpiło aż 550 sportowców z 55 miast i miejscowości z całego kraju.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, nie tylko ze strony uczestników. Trwającym prawie 11 godzin pojedynkom z dużym zaciekawieniem przyglądały się pełne trybuny widzów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało 57 sędziów.

Lubińską Akademię Taekwon-Do reprezentowało w Toruniu dwoje podopiecznych trenera Ryszarda Adamczyka (4.Dan): Piotr Szylkiewicz i Zuzanna Turzyńska (3.Dan).

W kategorii Kadet po raz kolejny nie zawiódł Piotr Szylkiewicz, zdobywając trzy złote medale – w walkach Light Contact, układach formalnych i technikach specjalnych.

Kolejne dwa medale dołożyła 16-letnia Zuzanna Turzyńska, przecierająca od tego roku szlaki w kategorii senior – srebro w walkach Light Contact oraz brąz w układach formalnych.

Mistrzostwa Kujaw byłymi drugimi w tym roku zawodami z cyklu Pucharu Polski. Po raz kolejny wyniki lubińskich wojowników potwierdziły, że przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku.

Fot. Archiwum klubu


POWIĄZANE ARTYKUŁY