Trzy punkty zostają w Lubinie

243

W ramach ósmej kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało na własnym stadionie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:1. Bramki zdobywali Tomas Zajic i Mateusz Bartolewski, natomiast dla gości trafił Piotr Wlazło.

Od pierwszych minut spotkania goście sprawnie kontrolowali wydarzenia boiskowe i w 9. minucie przyniosło to efekty w postaci bramki. Po stałym fragmencie gry najsprytniejszy okazał się kapitan beniaminka – Piotr Wlazło, który pokonał Dominika Hładuna. Kolejna sytuacja bramkowa dla gości ponownie była po rzucie różnym, a głównym bohaterem znów Wlazło, jednak w 23. minucie uderzył minimalnie obok słupka. W 35. minucie do głosu w końcu doszło Zagłębie jednak po składnej akcji Zajic uderzył w obrońcę i Termalica wyszła z groźnym kontratakiem, który w ostatniej chwili zatrzymał Kruk. Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny miały po jeszcze jednej sytuacji.

Zagłębie podrażnione wyszło na drugą część meczu. W 48. minucie do Zajica dograł Łukasz Poręba, a ten pięknym strzałem pokonał Loskę. Po bramce „Miedziowi” ruszyli do kolejnych ataków. W 58. minucie zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Bartolewski i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. W 70. minucie świetny strzał sprzed pola karnego zawodnika Termalici, jednak jeszcze lepsza interwencja Hładuna ratuje gospodarzy przed stratą gola. W 89. minucie świetny strzał sprzed pola karnego oddał Pakulski, ale świetnie wybronił Loska.

W następnej kolejce przed podopiecznymi Dariusza Żurawia wyjazd na mecz z Wartą Poznań.