Trzy punkty zostają w Lubinie

645

W ramach 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Pogonią Szczecin 2:0. Bramki dla Zagłębia zdobywali Erik Daniel oraz Łukasz Poręba.

Od początku mecz był wyrównany, jednak to gospodarze pierwsi stworzyło groźną sytuację. Daniel wyprowadził kontrę, dograł do Szysza, a ten przeniósł piłkę nad bramką. W 24. minucie mocny strzał Kowalczyka obronił Dominik Hladun ratując Zagłębie przed utratą bramki. W 30. minucie „Miedziowi” wyprowadzili zabójczą kontrę. Starzyński przytomnie zagrał z pierwszej piłki uruchamiając Szysza, który dograł do świetnie wchodzącego w pole karne Daniela, a ten ostatni bez problemu pokonał bramkarza gości. W 36. minucie kolejna szansa dla gospodarzy, kiedy Poręba po rajdzie uderzał na bramkę, ale strzał zablokowany przez obrońców. W ostatniej minucie pierwszej połowy okazję na wyrównanie wyniku miał Kowalczyk, ale ponownie w pojedynku z bramkarzem Zagłębia okazał się gorszy.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli „Portowcy”, którzy ciągle atakowali bramkę Hładuna, a pierwsza klarowna sytuacja była w 60. minucie kiedy Parzyszek uderzył nad bramką. Chwilę później szansa po stronie Zagłębia, ale Starzyński z rzutu wolnego uderzył nad bramką. W 63. minucie Soler faulował w polu karnym Parzyszka, za co sędzia podyktował rzut karny, a zawodnik został upomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Chwilę później po interwencji VARu arbiter cofnął swoją decyzję. W 75. minucie po stałym fragmencie gry było groźnie w polu karnym „Miedziowych”, jednak piłka poszybowała nad bramką. W 78. minucie wpuszczony chwilę wcześniej Dudziński przeprowadził indywidualną akcję, jego strzał zablokowali obrońcy Pogoni. W 90. minucie wynik meczu podwyższył wychowanek Zagłębia – Łukasz Poręba, który od zejścia Filipa Starzyńskiego był również kapitanem drużyny.

Kolejne spotkanie ligowe „Miedziowi” rozegrają w piątek, 20. sierpnia o godzinie 18.00 na wyjeździe z Wisłą Płock.