To będzie przełom w nauczaniu zawodowym

4500

Prace budowlane dobiegają już końca, a w ciągu kilku najbliższych tygodni baza warsztatowa w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie zostanie wyposażona w profesjonalny sprzęt. Od nowego roku szkolnego uczniowie tej placówki będą mogli nabywać cennych umiejętności i doświadczenia, korzystając aż z ośmiu nowoczesnych pracowni. Ma to być przełom w nauczaniu zawodowym w powiecie lubińskim.

Przypomnijmy, że w budynek ZS nr 2 w Lubinie, gdzie wcześniej mieścił się basen, jest właśnie przebudowany i docieplany. Powstanie tu w sumie osiem pracowni zawodowych.

– Będzie pracownia gastronomiczna z salą wykładową i zapleczem kuchennym, pracownia hotelarska z recepcją, toaletą i pokojem hotelowym, dwie pracownie komputerowe dla programistów, dwie pracownie dla kierunku technik poligrafii i grafiki cyfrowej oraz dwie pracownie, z których będą korzystali logistycy i ekonomiści – wylicza Artur Pastuch, dyrektor szkoły.

Do wspomnianych pracowni już wkrótce zostaną dostarczone specjalistyczne meble, sprzęt RTV i AGD oraz niezbędne wyposażenie, dzięki któremu uczniowie będą mieli możliwość nauki zawodu na najwyższym poziomie.

Artur Pastuch, dyrektor ZS nr 2 w Lubinie

– Jesteśmy na etapie ostatnich prac budowlanych. W sierpniu zostaną wyposażone, a z początkiem września rozpoczynamy funkcjonowanie budynku – dodaje dyrektor.

Powstanie m.in. imitacja pokoju hotelowego z pełnym wyposażeniem, recepcja hotelowa, zaplecze gastronomiczne podzielone na strefy i wyposażone w profesjonalne meble oraz urządzenia AGD, a także bardzo dobrze wyposażone pracownie informatyczne i poligraficzne.

Zajęcia w pracowniach będą się odbywały w 16-osobowych grupach. Przetarg na zakup, transport, montaż oraz instalację opisywanego wyposażenia ogłosił powiat lubiński. Inwestycja związana z samym wyposażeniem pochłonie około 1,5 mln zł, z czego niemal 1,3 mln zł powiat pozyskał ze środków Unii Europejskiej. 

Dodajmy, że zespół szkół przy ul. Szpakowej w Lubinie jest najchętniej wybieraną placówką ponadpodstawową w naszym powiecie. Złożono tam 413 podań o przyjęcie. Większość uczniów, którzy wskazali tę szkołę, chce się dostać do klas: technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik programista. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.