Teraz są otwarte krócej

1002

Lubińskie zoo oraz park Leśny dostosowują się do pory roku i zmieniają godziny otwarcia. Teraz czynne są krócej.

Ogród Zoologiczny od dzisiaj do końca marca będzie czynny w godzinach 7-18. Jak co roku na okres jesienno-zimowy godziny są skracane, dostosowywane do tego, jak długo jest jasno na dworze.

Godziny otwarcia zostały również skrócone w parku Leśnym. Do 11 listopada wystawy historyczne znajdujące się w parku czynne są od godziny 10 do 16.30, tak samo jak Park Linowy. Obie atrakcje można odwiedzić także w dni świąteczne 1 i 11 listopada, jeśli oczywiście trasy Parku Linowego będą suche. Trzeba pamiętać, że otwarcie tras w koronach drzew uzależnione jest od warunków atmosferycznych – jeśli przed dłuższy czas pada deszcz, co oznacza, że trasy są śliskie, park jest tymczasowo zamykany.

To ostatnia szansa, by skorzystać z tych atrakcji, bo po 11 listopada rozpocznie się przerwa zimowa. Wtedy to wystawy i Park Linowy zostaną zamknięte i rozpocznie się demontaż części wystaw.

– 11 listopada jest ostatnim dniem, kiedy park Linowy będzie otwarty. Później ogłaszamy zimową przerwę techniczną – informuje Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie.

Natomiast sam park Leśny czynny jest w godzinach 6-22.