Telefon zaufania dla rodziców

670

Ferie zimowe zwykle były czasem odpoczynku – i dla uczniów, i dla rodziców. W tym roku było jednak inaczej. Wiele dzieci pozostało w domach, a rodzice musieli zorganizować wszystko tak, by zapewnić im opiekę. Dla nich Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubinie uruchomiła telefoniczne konsultacje swoich specjalistów.

W Lubinie działa już Telefon Zaufania dla potrzebujących pomocy dzieci. Drugi specjalny numer przygotowany został głównie z myślą o dorosłych, którzy w czasie nauki zdalnej często muszą wejść w rolę nauczycieli, w dodatku różnych przedmiotów.

– Nawet przy najlepszej organizacji nauki zdalnej pomoc psychologiczno-pedagogiczna na pewno nie jest tak efektywna, jak byłaby w pracy stacjonarnej. Dzieci z poważniejszymi problemami przy trybie zdalnym mogą mieć jeszcze większe trudności i z tym rodzice często sobie nie radzą – mówi Barbara Rybicka, p.o. dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubinie.

Barbara Rybicki, p.o. dyrektora poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubinie

Do końca ferii specjaliści poradni będą dyżurować w następujących godzinach:

  • 13 stycznia – godz. 8-17
  • 14 stycznia – godz. 8-17
  • 15 stycznia – godz. 8-16

Rodzice potrzebujący wsparcia mogą dzwonić pod numer 76 849 72 73 lub wysłać e-mail na adres poradni@ppplubin.pl. Telefonować będzie można także po feriach, ponieważ konsultacje pozostaną jedną z form działalności Poradni.

– Oprócz tego cały czas pracujemy z dziećmi stacjonarnie, prowadząc terapie psychologiczne i pedagogiczne oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju i cały czas jesteśmy dostępni. Pomagamy rodzicom, uczniom i nauczycielom. Jedyne ograniczenie, które wprowadziliśmy, dotyczyło zajęć grupowych dla rodziców i treningu umiejętności społecznych dla uczniów. Niektórzy z naszych pracowników są już zaszczepieni, myślę więc, że niedługo będziemy wracać do zajęć stacjonarnych – zapowiada Barbara Rybicka.