Szukają nie tylko wolontariuszy, ale i miejsc

731

Lubiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szuka nie tylko wolontariuszy. Aktualnie poszukiwane są też miejsca, w których mogłyby stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne, czyli puszki do zbiórki pieniędzy.

Jak już pisaliśmy, bez względu na to, jakie obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa będą obowiązywać na początku przyszłego roku, WOŚP zamierza zagrać tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (10 stycznia). Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Więcej piszemy TUTAJ.

Właśnie trwa rekrutacja wolontariuszy, ale i poszukiwanie miejsc, gdzie mogłyby stanąć Sztabowe Puszki Stacjonarne. Organizatorzy liczą, że w styczniu czynne już będą siłownie i instytucje kultury, dlatego również je zachęcają do włączenia się do akcji.

– Do współpracy zapraszamy fitness kluby, instytucje kultury oraz wszystkich chętnych przedsiębiorców – mówi szefowa lubińskiego sztabu WOŚP #517 Beata Rzepka. – Warunkiem prowadzenia kwesty przez Sztabową Puszkę Stacjonarną w ramach sztabu jest uzupełnienie formularza i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę za nią odpowiedzialną. Liczba puszek jest ograniczona – dodaje.

Im szybciej zgłoszą się chętni, tym lepiej, bo kwesta do stacjonarnych skarbon rozpocznie się już 15 grudnia i potrwa do 10 stycznia. Właściciele puszek stacjonarnych muszą je zdać w dniu finału (10 stycznia) do godziny 18.

Tym razem Stacjonarne Puszki można zarejestrować również online. Wystarczy założyć konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, a następnie wybrać opcję zakładania Sztabowej Puszki Stacjonarnej i uzupełnić w Formularzu Elektronicznym dane niezbędne do prowadzenia kwesty w tej formie. Później należy wybrać z listy sztab, który będzie prowadził nadzór nad prowadzoną kwestą, wyda niezbędne materiały oraz rozliczy zbiórkę – w Lubinie jest to nr 517.

Zwolennicy tradycyjnej formy, mogą wypełnić wydrukowany formularz. Zeskanowany i podpisany formularz, który publikujemy poniżej, należy wysłać na adres skarbonawosp@interia.pl, a oryginał na adres sztabu: Sztab XXIX Finału WOŚP w Lubinie, ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 3, 59-300 Lubin. Ważne, by przesłany formularz miał oryginalny podpis.

Później decyzję podejmie główny organizator finału WOŚP w Warszawie. Zgoda udzielana jest w ciągu 48 godzin od momentu zgłoszenia. Choć nie wszystkie zgłoszone miejsca mogą ją otrzymać.

W przypadku sklepów należących do sieci, żeby ubiegać się o postawienie skarbonki, trzeba mieć zgodę centrali firmy.

Zbiórka do skarbon stacjonarnych jest specyficzna. Nie biorą w niej udziału wolontariusze z identyfikatorami. Puszka najczęściej stawiana jest w miejscu, w którym pracownicy mają największy kontakt z klientem, na przykład przy kasach. Przy skarbonie zawsze musi być kopia oświadczenia dotyczącego przeprowadzanej zbiórki, którego oryginał znajduje się w centrali firmy.

W tej chwili lubiński sztab WOŚP poszukuje również gadżetów, voucherów i prezentów na licytacje. Czeka również na zgłoszenia klubów i kawiarni, które chciałyby u siebie zorganizować orkiestrowy finał. Jednym słowem, trwają przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 10 stycznia 2021 r. pod hasłem „Finał z głową”.

Formularz zgłoszeniowy sztabowej puszki stacjonarnej

Procedura rejestracji sztabowej puszki stacjonarnej 29. finału załącznik numer 2

Regulamin Sztabowej Puszki Stacjonarnej 29. finału