Świetne starty lekkoatletów

134

Kolejny ogromny sukces lekkoatletów lubińskiego Sokoła. Najpierw podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knullów wywalczyli pięć medali na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 16 i do lat 14, a w ten weekend znakomicie zaprezentowali we Wrocławiu, startując w nowej hali lekkoatletycznej KGHM Śleza Arena.

Arina Stawka zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w skoku w dal z wynikiem 5,59 metra. Srebro wywalczył również Jacek Czajkowski wypożyczony do Bolesłavii Bolesławiec, aby wesprzeć sztafetę 4×400 metrów mix. Podopieczny trenera Knulla zajął także 6. miejsce w biegu na 300 metrów z czasem 35,85 sekundy.

Na 6. pozycji w skoku w dal uplasowała się Julia Siepak (5,18 metra), 13. miejsce w trójskoku zdobył Dawid Kindra (12,31 m), a 14. rezultat w biegu na 300 metrów (42,02 sekundy) osiągnęła Monika Wasyłeczko.

Te zawody, wraz z ubiegłotygodniowymi Mistrzostwami Województwa Młodzików, w których triumfowała Matylda Latoń z mocno obiecującym rezultatem 8,04 w biegu na 60 metrów, były ostatnimi akcentami halowych zmagań młodych lekkoatletów w 2024 roku.