Świadkowie zapraszają na kongres

196

W maju tego roku Świadkowie Jehowy rozpoczęli ogólnoświatową serię trzydniowych kongresów pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”. Gospodarzem tegorocznego kongresu w regionie będzie Wrocław. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. W minionych latach Świadkowie korzystali z gościnności hali RCS w Lubinie. Ze względu na ogromne zainteresowanie obiekt okazał się „za ciasny” dlatego na lokalizację wybierany jest stadion wrocławski. Spodziewana liczba uczestników kongresu we Wrocławiu to ok. 20 000 osób.

Pewne punkt programu we Wrocławiu będą transmitowane z większego kongresu międzynarodowego odbywającego się w Warszawie. Na stadion Legii przybędzie łącznie ok. 7000 zagranicznych delegatów z 35 krajów.

– Wydarzenie to unaoczni pozytywny wpływ miłości, która łączy ludzi z różnych środowisk. Miejscowi Świadkowie Jehowy będą mieli okazję cieszyć się towarzystwem swoich współwyznawców, a mieszkańcy Wrocławia z radością przyjmą przybywających gości, którzy będą nocować w miejscowych hotelach i odwiedzą wiele lokalnych kawiarni, restauracji i popularnych atrakcji turystycznych — mówi Zbigniew Malarski, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy.

Tegoroczny program kongresu będzie dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. W piątek będzie on omawiał, jak miłość może pomóc przezwyciężyć takie przeciwności, jak trudne dzieciństwo, przewlekła choroba czy ubóstwo. W sobotę program skupi się na omówieniu tego, jak zasady biblijne pomagają mężom, żonom i dzieciom okazywać miłość sobie nawzajem. A w trakcie programu niedzielnego wygłoszony zostanie publiczny wykład biblijny zatytułowany „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”.  Wstęp na kongresy Świadków Jehowy jest wolny. Nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy – podkreślają organizatorzy.

Relacja TV Regionalnej.pl z ubiegłorocznego Kongresu: