Studia dla ludzi kreatywnych

25

warsztaty.jpgWarsztaty, zajęcia studyjne, praca w zespole a przede wszystkim rozwijanie kreatywnego myślenia, to założenia nowego kierunku, który już od października zostanie uruchomiony na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie.

Creative standing, bo tak dokładnie nazywa się kierunek, który robi furorę w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Anglii. Od października zostanie również uruchomiony w lubińskiej uczelni.

– To nie mają być studia dla informatyków, ale dla tych, którzy w środowisku nowych mediów czują się jak ryba w wodzie – wyjaśnia prof. dr hab. Aleksander Woźny, pomysłodawca uruchomienia nowego kierunku. – Jest on skierowany głównie do osób, które chcą używać internetu jako narzędzia swojej pracy. Dla tych, którzy mają zdolności artystyczne, zarówno plastyczne jak i muzyczne lub posiadają talent organizacyjny. To studia dla osób, które najlepiej spełniają się w kreowaniu, komunikowaniu i twórczej pracy zespołowej – dodaje profesor.

Nowy kierunek ma pomóc studentom w odnalezieniu pracy na stanowiskach kreatywnych i artystycznych, takich jak: webmaster, art director, copywriter. W firmach tworzących gry komputerowe, trailery produkcji filmowych, muzycznych, literackich, w agencjach reklamowych, marketingowych i wielu innych, gdzie głównym oczekiwaniem pracodawcy jest konstruktywne myślenie pracownika.

uczniowie.jpg– To bardzo dobry pomysł – mówi Michał Sikora i Konrad Janowicz, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, którzy kilka dni temu uczestniczyli w wykładzie poświęconym Creative standing. – Obecnie chodzimy do klasy o profilu informatycznym i uważamy, że taki kierunek byłby dla nas szansą na dalszy rozwój w tej dziedzinie.

Studia o takim profilu mają być jednymi z pierwszych w Polsce. Głównym założeniem pomysłodawców uruchomienia tej specjalności jest wprowadzenie minimalnej ilości zajęć teoretycznych, a w zamian za to jak najwięcej zajęć praktycznych.

WS

Fot. Wioletta Słabicka

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, którzy uczestniczyli w wykładzie poświęconym Creative standing


POWIĄZANE ARTYKUŁY