Srebro dla Metraco Zagłębia!

60

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wicemistrzyniami Polski w sezonie 2016/17! W decydującym o mistrzostwie spotkani lepszy okazał się Vistal Gdynia, wygrywając 24:22 (12:9).

Małgorzata Gapska powtrzymała pierwsza atak miedziowych. W odpowiedzi dobrze w obronie zagrały miedziowe. Pierwsza bramka padła w piątej minucie, za sprawą Jovany Milojević, chwilę później odpowiedziała Joanna Szarawaga. W szóstej minucie było 2:1 dla Vistalu, po trafieniu Katarzyny Janiszewskiej. W dziesiątej minucie Vistal odzyskał prowadzenie, po bramce Joanny Kozłowskiej, ale chwilę później z karnego odpowiedziała Żana Marić. Przy wyniku 3:3 miejscowe wyszły na 5:3 po kwadransie gry. W osiemnastej minucie o czas dla swojej drużyny poprosił trener Tetelewski. Wynik wówczas był na korzyść miejscowych – 7:6. Chwilę później piłkę w ataku zgubiły gdynianki, a Kaja Załęczna wykorzystała kontrę miedziowych i mieliśmy remis. Później znów na prowadzenie wyszły zawodniczki Vistalu. Wynik 9:8 dla gdynianek utrzymywał się przez dłuższy czas. Dziesiątą bramkę miejscowe zdobyły w 25. minucie, za sprawą Magdaleny Stanulewicz. Miedziowe miały swoje szanse, ale to Vistal zdobył kolejną bramkę i było 11:8. Strzelecką niemoc miedziowych przełamała Żana Marić z rzutu karnego w 27. minucie. Gdynianki w pierwszej połowie utrzymały 3-bramkową przewagę i było 12:9.

Lubinianki już po przerwie dały powody do radości Małgorzacie Gapskie, a Monika Kobylińska chwilę później zdobyła bramkę na 13:9. Ta sama zawodniczka zdobyła czternastą bramkę dla gdynianek i mistrzostwo Mwie, etraco Zagłębia oddalało się… Miedziowe zatrzymały się na dziewięciu trafieniach, a zawodniczki Vistalu wykorzystywały kolejne sytuacje. Osiem minut po zmianie stron na tablicy wyników było 16:10. Podobnie, jak w pierwszej połowie, tak i tym razem lubiniankom nie szło w defensywie, nie pomagały bramkarki, dzięki czemu miejscowe utrzymywały wyraźną przewagę. Przy wyniku 18:14 kwadrans przed końcem sygnał swoim koleżankom dała Monika Maliczkiewicz, która obroniła rzut karny. Chwilę później bramkę na 15:18 rzuciła Małgorzata Buklarewicz. W 49. minucie bramkę ze skrzydła zdobyła Kinga Grzyb. Wówczas było 17:19 i do pełni szczęścia miedziowym brakowało trzech bramek. Niestety dla miedziowych błąd w ataku sprawił, że zamiast wyniku 18:19 zrobiło się 17:21. Pięć minut przed końcem trafienie Moniki Kobylińskiej dało Vistalowi prowadzenie 23:18 i praktycznie tytuł mistrza Polski. Tak też się stało. Gdynianki nie dały sobie wydrzeć najważniejszego zwycięstwa w sezonie. Metraco Zagłębie Lubin zostało wicemistrzem Polski 2016/17!

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 24:22 (12:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 2, Urbaniak 1, Dorsz, Kobylińska 5 (1/2), Stanulewicz 1, Zych 1, Kozłowska 6 (1/1), Gutkowska, Lalewicz, Matieli 1, Szarawaga 4, Borysławska 1, Kulwińska 2, Uścinowicz

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Załęczna 3, Grzyb 4, Semeniuk 1, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Piechnik, Marić 5 (4/4), Jochymek, Belmas 1, Malta 1, Milojević 4