Spotkanie dla seniorów on-line

69

Koncepcja „Senior online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa dolnośląskiego w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez dolnośląską policję. Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzi policjant zajmujący się profilaktyką w lubińskiej komendzie. Spotkanie zaplanowane jest na 1 marca.

Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30 jednocześnie w 26 jednostkach policji.

Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzą funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. Anna Szajbler i asp. Krzysztof Pawlik. Na początku policjanci przedstawią seniorom ideę koncepcji i cel jej opracowania. Głównym tematem będzie omówienie metod działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu kontaktować się będą z prowadzącymi na czacie i będą mogli zadawać im najbardziej nurtujące ich pytania, na które policjanci będą odpowiadać do kamery.

Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Spotkanie z lubińskimi policjantami odbędzie się już 1 marca 2021 roku, w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Źródło: KPP Lubin