Spalona bez szans. Zwycięstwo UKPS

112

Siatkarki UKPS Lubin zanotowały pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Ligi Kadetek. Podopieczne Przemysława Cedro na własnym terenie pokonały Gimnazjum w Spalonej 3:0.

img_8143

Lubinianki od początku do końca spotkania brylowały na parkiecie. Zdecydowane faworytki tej konfrontacji nie dały rywalkom rozwinąć skrzydeł choć na chwile. Kilka asów serwisowych Anny Cepińskiej czy Nikoli Cielewicz zupełnie zbiło ekipę Spalonej z rytmu. Do tego skuteczny blok Oliwii Czechowskiej z Darią Kołodziej, gra w elemencie przyjęcia Julii Grubskiej i Adrianny Dębskiej, dały w pierwszym secie lubiniankom rezultat 25:14. Na uwagę zasługuje na pewno gra Katarzyny Cebulskiej w polu zagrywki i w ataku. W drugim secie, podopieczne Przemysława Cedro popełniły nieco własnych błędów, co w dużej mierze przyczyniło się do zdobywania punktów przez rywalki. Seta wygrało jednak UKPS, 25:19. Trzecia część spotkania okazała się ostatnią. Lubinianki sukcesywnie zdobywały punkt za punkt, a motorem napędowym była kapitan Alicja Hyrczak. UKPS pokonał UKS Gimnazjum w Spalonej 25:16 i w całym meczu 3:0.

– Grałyśmy dobrze, ale mogłyśmy lepiej. Zdarzały się głupie błędy. Poszło nam bardzo dobrze i większość zespołu mogła dłużej pograć na parkiecie – podkreśla Julia Grubska, Libero UKPS Lubin.

Liga Kadetek Piłki Siatkowej, 2. kolejka, Zespół Szkół Sportowych: UKPS Lubin – UKS Gimnazjum w Spalonej 3:0 (25:14, 25:19, 25:16)

Kadra UKPS Lubin: Alicja Hyrczak – Przyjmująca Kapitan, Anna Ferens – Przyjmująca, Karolina Stasik – Środkowa bloku, Oliwia Czechowska – Środkowa bloku, Katarzyna Cebulska – Rozgrywająca  Młodziczka, Nikola Cielewicz – Atakująca, Martyna Biegun – Środkowa bloku, Klaudia Resiak – Młodziczka, Adrianna Dębska – Libero, Daria Kołodziej – Środkowa, Hanna Konieczna – Rozgrywajaca, Anna Cepińska – Przyjmujaca, Julia Grubska – Libero