Śmiertelnie potrącił rowerzystę. Usłyszał wyrok

6893

Po ponad roku zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia rowerzysty, do którego doszło na terenie powiatu polkowickiego. Za kierownicą samochodu osobowego, który zderzył się z jednośladem, siedział wówczas 64-letni lubinianin.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 14 maja zeszłego roku na drodze powiatowej relacji Tarnówek – Krzydłowice. Więcej pisaliśmy o tym tutaj

– 65-letni Bogdan Ż. został oskarżony o to, że kierując samochodem osobowym marki Toyota Avensis, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że niedostatecznie obserwował drogę przed samochodem, nie dostosował prędkości do prędkości bezpiecznej i dopuszczalnej w miejscu zdarzenia. W wyniku tego zjechał na drugi pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerem w kierunku przeciwnym mężczyzną. Pokrzywdzony doznał obrażeń wielonarządowych skutkujących zgonem. Jest to przestępstwo z art. 177 § 2 Kodeksu karnego – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Mężczyzna został uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Głogowie skazał go na 1,5 roku więzienia.

– Orzeczono też środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat, a także zasądzono nawiązkę na rzecz czterech członków rodziny zmarłego po 20 tys. zł dla każdego – dodaje prokurator.


POWIĄZANE ARTYKUŁY