Służba w mundurze. Ciekawa i stabilna

51

Jeśli spełniasz wszystkie wymagane warunki, posiadasz predyspozycje do wypełniania zadań i obowiązków ze szczególną odpowiedzialnością oraz zaangażowaniem, jesteś osobą pełną empatii i lubiącą pracować w zespole, to możesz złożyć wymagane dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie i przekonać się, czy możesz pełnić służbę w mundurze. Pracodawca zapewnia brak monotonii, stały rozwój zawodowy oraz przyzwoite zarobki – na początek 3880,31 złotych netto, a jeśli nie masz ukończonych 26 lat, twoja pensja wyniesie – 4223,31 złotych netto.

Policja zaprasza na drzwi otwarte lubińskiej komendy w dniach 8 – 10 września. Specjaliści Zespołu Kadr i Szkolenia udzielą wszystkich niezbędnych informacji i rozwieją wątpliwości, czy możesz zostać funkcjonariuszem policji.

Zawód policjanta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko stała praca i wysokie zarobki, bo już niemal 4 tys. złotych na rękę dla nowo przyjętych funkcjonariuszy (dla osób, które nie ukończyły 26 lat kwota wzrasta do 4223,31 zł), ale również możliwość rozwoju i awansu zachęca do wstąpienia w szeregi  stróżów prawa.

– Policjant to nie tylko zawód charakteryzujący się wypełnianiem rozkazów przełożonych i respektowaniem przestrzegania prawa. Zawód policjanta to zawód dla wyjątkowych ludzi – dla ludzi, którzy potrafią strzec i chronić ustanowiony konstytucyjnie porządek oraz bezpieczeństwo Państwa oraz jego obywateli – nawet z narażeniem życia. To słowa Roty Ślubowania, które na przestrzeni lat zostały wypełnione do końca przez policjantów naszej jednostki – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

– Praca w policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych i wyjątkowo niebezpiecznych. Ale też dla ludzi, którzy wykazują się empatią, mających wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, umiejętność pracy w zespole oraz zaufanie – dodaje rzeczniczka.

Możliwość zatrudnienia w różnych pionach pozwala na rozwijanie indywidualnych umiejętności i pasji, podnoszenie kwalifikacji na bezpłatnych kursach i szkoleniach specjalistycznych.

Nabór do służby prowadzony jest przez cały rok. Policja zachęca do  pobrania  wymaganych dokumentów oraz kontakt ze specjalistami z Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przy ul. Traugutta 3. W sprawie rekrutacji można się też kontaktować pod numerami telefonów: 47 87 433 13; 47 87 432 14 lub drogą mailową na adres: kpp@lubin.wr.policja.gov.pl. Policjanci obiecują pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności.