Siódme zwycięstwo Miedziowych!

47

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wciąż pozostają jedyną drużyną w Superlidze Kobiet z kompletem zwycięstw. Lider wygrał dziś w Piotrkowie Trybunalskim 26:23 (14:12), ale miejscowe postawiły poprzeczkę Miedziowym wysoko. Po meczu z Piotrcovią lubinianki pozostają samodzielnym liderem rozgrywek.

Lubinianki do Piotrkowa udały się po batalii pucharowej z duńskim Herning-Ikast. To Miedziowe były faworytem spotkania, ale Piotrcovia w meczach z faworytami zawsze mobilizuję się dodatkowi i dziś właśnie tak było.

Niemal przez całe spotkanie trwała wyrównana walka bramka za bramkę, a z biegiem czasu piotrkowianki coraz bardziej wierzyły, że są w stanie sprawdzić wielką niespodziankę. Do przerwy było 14:12 dla Miedziowych i chociaż to one tuż po przerwie rzuciły na 15:12 później grał się wyrównała i oscylowała w okolicach remisu lub jednobramkowej przewagi liderek PGNiG Superligi. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał remis po 22, jednak w samej końcówce lubinianki nie pozostawiły rywalkom złudzeń. Na jedną bramkę Piotrcovii odpowiedziały: dwa razy Małgorzata Trawczyńska, Małgorzata Mączka i Kinga Grzyb i Metraco Zagłębie Lubin zanotowało trzybramkowe zwycięstwo.

– Mecz przez cały czas był wyrównany, na szczęście nasze doświadczenie wzięło górę w końcówce i przechyliłyśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ważne, że wróciłyśmy do Lubina z trzema punktami. Już teraz skupiamy się na dwóch arcyważnych meczach z Lublinem i Koszalinem, które będą miały ogromne znaczenie jeśli chodzi o układ tabeli – podsumowała Monika Maliczkiewicz.

4 listopada Metraco Zagłębie Lubin w hicie ligi podejmować będzie Perłę Lublin. Mecz w hali Regionalnego Centrum Sportowego rozpocznie się o godzinie 18:00.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 23:26 (12:14)

Piotrcovia: Opelt, Kolasińska, Sarnecka – Ciura 4, Belmas 3, Zaleśny 3, Cygan 2, Despodovska 2, Wasilewska 2, Wypych 2, Ivanović 2, Gajewska 1, Senderkiewicz 1, Kopertowska 1.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Kuźmicka – Grzyb 6, Mączka 6, Hartman, Trawczyńska 3, Buklarewicz, Górna 1, Rosińska, Ważna, Matieli 3, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 1, Milojević 5.