Siłowo weszli do mieszkania i zatrzymali aż 9 osób!

42850

Wdarli się do jednego z pubów na Przylesiu, toporkiem rozbili pleksi, zabezpieczające pracownicę, obezwładnili ją i ukradli cały utarg. Policjanci szybko trafili na ślad napastników, który prowadził aż w okolice Świdnicy. Siłowo weszli do dwóch mieszkań na terenie tamtejszego powiatu i zatrzymali aż dziewięć osób. Mieli przy sobie broń, kominiarki i narkotyki. Prokurator zdecydował o areszcie.

Pod koniec maja tego roku w jednym z pubów na Przylesiu doszło do rozboju. – Jak wynikało ze zgłoszenia, zamaskowani sprawcy weszli do jednego z pubów, rozbili pleksi, zabezpieczające pracownicę lokalu, używając do tego przedmiot przypominający siekierę. Podejrzani doprowadzili pokrzywdzoną do stanu bezbronności, a następnie ukradli pieniądze w kwocie 550 złotych – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Ustalenia operacyjne lubińskich policjantów naprowadziły ich na trop aż do powiatu świdnickiego.

W trakcie współpracy z miejscowymi funkcjonariuszami, mundurowi szybko zebrali materiał dowodowy, co pozwoliło na przeprowadzenie działań, mających na celu zatrzymanie sprawców tego rozboju. Funkcjonariusze z Lubina wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego we Wrocławiu i mundurowymi ze Świdnicy, nad ranem, z soboty na niedzielę, siłowo weszli do dwóch mieszkań, gdzie według ustaleń miały przebywać osoby podejrzane o to przestępstwo.

– Funkcjonariusze zatrzymali dziewięć osób. Podczas przeszukania lokali, zajmowanych przez podejrzanych, ujawnili kominiarki i odzież, w którą ubrani byli sprawcy podczas napadu, a także pistolet pneumatyczny i narkotyki. Dodatkowo w samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli topór i kominiarkę. Troje z nich, 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 25-31 lat, usłyszało zarzuty. Wszyscy są mieszkańcami Strzegomia – dodaje asp. sztab. Serafin.

W trakcie posiedzenia sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Będą odpowiadać za przestępstwo rozboju, za co może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Pozostałe osoby, po przesłuchaniu zostały zwolnione. Sprawa jest rozwojowa.


POWIĄZANE ARTYKUŁY