Shark Rudna w medalach

21

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w kategoriach 14 (Olsztyn ), 16 ( Gliwice ) i 17-18 lat ( Kraków ), pływacy UKS Shark Rudna osiągnęli wspaniałe rezultaty. Młodzi sportowcy niejednokrotnie stawali na podium.

Na pływalni Aquasfera w Olsztynie rywalizowali najlepsi 14-letni pływacy w Polsce. Wśród 480 zawodników z blisko 120 klubów znalazła się reprezentantka Rudnej. Ewa Węckowska zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w konkurencji 100 m stylem dowolnym z czasem 56,71. W konkurencji 50 m stylem dowolnym zajęła IV miejsce ( 27,38 ) przegrywając brąz o 0,02 sekundy! Wartościowy wynik uzyskała również w stylu grzbietowym na dystansie 50 m uzyskując czas 31,52 co dało jej V miejsce w Polsce. Efektem wspaniałych występów Ewy jest powołanie do Reprezentacji Polski na wielomecz pływacki, który odbędzie się w połowie kwietnia w Poznaniu, a udział w nim wezmą reprezentacje Brazylii, Ukrainy, Serbii, Turcji, Słowacji, Izraela, Cypru i Szwajcarii, Portugalii oraz Polski.

Również sporym sukcesem sportowcy z Rudnej mogą pochwalić się podczas Mistrzostw Polski Juniorów do 16 lat w Gliwicach. UKS Shark Rudna reprezentowała Anna Romanowicz, która w każdym dniu rywalizacji kwalifikowała się do ścisłych finałów osiągając wspaniałe rekordy życiowe. W tym samym czasie w Krakowie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów dla zawodników w wieku 17-18 lat. Jedną z najlepszych okazała się być zawodniczka Shark, Katarzyna Kita, która została mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym z fenomenalnym czasem 25,81. Nie poprzestała na tym i w trzeci dzień zawodów potwierdziła wspaniałą formę zdobywając srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 56,66. Kolejny srebrny medal dla Rudnej podczas zimowych mistrzostw Polski, zdobył Piotr Ludwiczak w konkurencji 50 m stylem grzbietowym przegrywając złoto o 0.01 sekundy.

Z dobrej strony pokazali się również inni zawodnicy Shark Rudna. Damian Wertepny, Bartosz Hoderny, Jakub Kozioł i Bartłomiej Taczański. Dobra forma chłopców widoczna była podczas biegów sztafetowych, w których zajęli dwa razy V miejsce i raz VI. Udane starty odnotowali również Damian Jurczyk i Michał Lepka znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Jeszcze w trakcie przygotowań do serii Mistrzostw Polski została ogłoszona Kadra Narodowa Seniorów na rok 2013, w której skład weszło czterech zawodników klubu z Rudnej: Katarzyna Kita, Ewa Węckowska, Marcin Piekarski i Piotr Ludwiczak. Wraz z zawodnikami ogłoszono sztab szkoleniowy kadry narodowej. W jego skład wszedł trener UKS Shark Rudna, Adrian Szajnicki.