Seanse filmowe przyjazne sensorycznie

87

Możliwość oglądania filmów w warunkach kinowych to absolutnie wyjątkowe przeżycie. Świadomość, że dla osób z nadwrażliwością sensoryczną, w tym między innymi w spektrum autyzmu, wizyta w kinie może być ogromnym wyzwaniem sprawiła, że sieć kin Helios wprowadziła do swej oferty nowy cykl – Seanse Przyjazne Sensorycznie. Najbliższy pokaz z animacją „Dziwny świat” odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 listopada o godzinie 10.15 we wszystkich kinach Helios, w tym również lubińskim.

Aby każdy widz mógł cieszyć się filmowymi emocjami i czuć się dobrze w warunkach kinowych, podczas Seansu Przyjaznego Sensorycznie zapewniona zostanie bezpieczna i komfortowa przestrzeń. Uczestnicy seansu będą mieli możliwość poruszania się w sali kinowej oraz swobodę w wyrażaniu emocji podczas seansu. Ważnym aspektem jest także jaśniejsze oświetlenie sali w trakcie całego seansu, niższy poziom głośności filmu, a także brak bloku reklamowego. Partnerem merytorycznym Seansów Przyjaznych Sensorycznie jest Fundacja Kultury bez Barier.

Wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios film „Dziwny świat” zabierze widzów w podróż po niezbadanej krainie, w której fantastyczne stworzenia czekają na powrót rodziny Cladów – legendarnych odkrywców – z ich ostatniej i zdecydowanie najważniejszej misji. Jak mówi reżyser Don Hall, „Dziwny świat” to ukłon w stronę brukowych magazynów – popularnych od pierwszej połowy XX wieku czasopism fantastycznych drukowanych na tanim papierze.

– W okresie dorastania uwielbiałem czytać brukowce – wspomina. – Opowiadały one często o niezwykłych przygodach grupy eksploratorów odkrywających ukryte światy czy prastare stworzenia. W dużym stopniu zainspirowały „Dziwny świat”.

Szczegóły oraz bilety na pokaz filmu „Dziwny świat” dostępne są na stronie www.helios.pl/bezbarier.