Sałatka dla kóz i lniane torby, czyli wakacje w mieście

667

Wczoraj byli pszczelarzami, dziś podglądali życie zwierząt kopytnych. To w lubińskim zoo. Z kolei w parku Leśnym powstają dziś kolorowe, lniane torby – jesteście ciekawi jak wygląda kolejna edycja letnich zajęć dla najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

– Oglądałam dzisiaj kozy, owce i alpaki. Wszystkie mi się bardzo podobały – mówi nam 5-letnia Michalinka, która wraz z grupą nieco starszych dzieci zwiedzała dziś zwierzęce zagrody z Ogrodzie Zoologicznym w Lubinie.

– Pani opowiadała nam o kozach, o ośle i o alpakach. Będziemy dziś karmić zwierzaki, zrobimy dla nich sałatkę z jabłek i marchewki. To kozi przysmak – dodaje jej kolega Szymon.

Zajęcia organizowane są w ramach cyklu Letni Szlak Badacza Przyrody. W lubińskim zoo to już wakacyjna tradycja.

– Staramy się, żeby dzieci zawsze były zadowolone. W lipcu mieliśmy pierwszą edycję, teraz trwa kolejna. Dziś zajmujemy się zwierzętami z naszej wiejskiej zagrody. Odwiedzamy nasze zwierzęta parzysto- i nieparzystokopytne, i te, które kopyt nie mają, czyli drób – wyjaśnia Iwona Skrypin, specjalista do spraw edukacyjnych w Zoo Lubin.

Jak mówią pracownicy zoo, na zajęcia zwykle zapisują się dzieci, które mają już jakąś wiedzę w tym zakresie i są żywo zainteresowane przyrodą. – Niektóre mają ulubione zwierzęta z zagrody, inne wolą ptaki. Śmiejemy się, że te zajęcia to wersja dla zaawansowanych. Jutro będziemy się zajmować ornitologią, czyli poznawać ptaki, które są u nas w inwentarzu, a w piątek zajmiemy się dinozaurami oraz innymi zwierzętami wymarłymi – dodaje Iwona Skrypin.

Wakacyjne zajęcia trwają też w parku Leśnym w ramach cyklu „Wakacje z historią i duszą w Parku Leśnym”.

Dzisiejszy blok tematyczny to motywy roślinne na tkaninie. Robimy lniane worki, torby na zakupy i poszewki na poduszki. Wykonane prace można oczywiście zabrać do domu – podkreśla Małgorzata Biadala z Muzeum Historycznego w Lubinie. – Zajęcia są dofinansowane przez Urząd Miejski w Lubinie, a prowadzone przez pracowników Muzeum Historycznego w Lubinie, Stowarzyszeń Sport Art oraz Lubin i okolice – dodaje.

Zajęcia są bezpłatne, ale konieczne są wcześniejsze zapisy. Jak informują pracownicy muzeum, są jeszcze wolne miejsca na zajęcia 29–30 sierpnia, gdzie tworzone będą ,,Zabawki z dawnych lat”. Zapisy pod numerem telefonu: 728 936 276.