Są już gotowi na przyjęcie pacjentów

5742

26 października pierwszych pacjentów przyjmie Przychodnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie. Na razie z jej usług bezpłatnie będą mogli skorzystać tylko młodzi lubinianie.

Przychodnia mieści się w przy ul. Konopnickiej 5, w budynku dawnego Gimnazjum nr 4. O jej planowanym otwarciu poinformował dziś na swoim profilu społecznościowym prezydent Lubina Robert Raczyński.

Sprawdziliśmy: przychodnia ruszy w poniedziałek, 26 października. Na początek pacjenci będą przyjmowani w godzinach od 8 do 17.

– Cały czas czekamy na ogłoszenie konkursu ofert przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mając kontrakt z NFZ, będziemy mogli przyjmować pacjentów z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Dziś działamy w oparciu o środki z budżetu miasta, więc zapewniamy pomoc dzieciom i młodzieży z Lubina – wyjaśnia Mariola Kośmider, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Centrum wystosuje też oferty do okolicznych samorządów – jeśli sąsiednie gminy zdecydują się sfinansować taką opiekę medyczną swoim najmłodszym mieszkańcom, lubińska przychodnia przyjmie bezpłatnie także ich, nie czekając na kontrakt z NFZ.

Wizualizacja szpitala psychiatrycznego

– Zapotrzebowanie jest duże, bo do tej pory połowa udzielanych przez nas teleporad dotyczyła dzieci i młodzieży spoza Lubina – podaje Mariola Kośmider.

Na dziś przychodnia współpracuje z siedmioma psychologami i psychoterapeutami. W zespole jest też jedna pielęgniarka psychiatryczna, a całość od strony medycznej koordynuje psychiatra dziecięcy dr n. med. Sylwia Adamowska. Wszyscy mają duże doświadczenie w leczeniu dzieci i młodzieży.

Rejestracja do poradni będzie przyjmowana telefonicznie. Numery kontaktowe znajdują się na stronie internetowej Centrum: TUTAJ.

Pacjenci będą umawiani na konkretne godziny.

– Rejestracja telefoniczna jest niezbędna, bo pracujemy w reżimie sanitarnym. Musimy naszym pacjentom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo – dodaje dyrektor ośrodka.

Przypomnijmy, oprócz uruchomienia przychodni i ośrodka dziennej opieki w planach jest wybudowanie szpitala psychiatrycznego, który ma stanąć przy ul. 1 Maja.


POWIĄZANE ARTYKUŁY