W parku Leśnym rusza „Akademia śmiałych odkrywców”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej, ale mogą na nie zabrać rodziców lub dziadków.
„Akademia śmiałych odkrywców” to druga edycja spotkań z cyklu „Twórczość aktywna” organizowanych przez Stowarzyszenie „Sport-Art”. Pierwsza edycja – „Rytmy”, przedstawiała najmłodszym lubinianom różnorodne dziedziny kreacji artystycznej łącząc je w całość. Tym razem zajęcia przeniosą się w plener, a dokładnie do Parku Leśnego w Lubinie, który wraz z Muzeum Historycznym w Lubinie jest partnerem projektu.
Podczas zajęć uczestnicy „Akademii śmiałych odkrywców” będą doskonalić metody kreatywności w zakresie historii ziemi, naturalnych jej zasobów oraz szerokiego znaczenia przyrody w życiu człowieka.
Pierwsze spotkanie, które odbędzie się już we wtorek, 15 czerwca, pozwoli poznać las od zupełnie nowej strony. Spotkanie, przeznaczone dla dzieci od 1. do 3. klasy podstawowej, przybliży funkcje lasu i jego walory zdrowotne, a także leśny bioklimat. Co sprawia, że las, łono natury ma tak pozytywne oddziaływanie na człowieka? Jakie są zalety spacerów po lesie? Jaka jest różnica między lasem, a parkiem? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się od instruktora na pierwszym spotkaniu „Akademii śmiałych odkrywców”, na które dzieci mogą zapisywać się również z rodzicami czy dziadkami.
Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu, od czerwca do września. Swój udział należy zgłosić telefonicznie pod numerem 76 754 45 11. Liczba miejsc na pojedyncze spotkania jest ograniczona. Terminy na spotkania sierpniowe i wrześniowe zostaną ogłoszone w lipcu.
Projekt dofinansowany ze środków gminy miejskiej Lubin.